ФРС зберегла ставку у діапазоні 0-0,25%

Федеральна резервна система (ФРС) зберегла відсоткову ставку за федеральними кредитними засобами (federal funds rate) в діапазоні від 0% до 0,25% річних, повідомляє Bloomberg.

Рішення співпало з прогнозами економістів та учасників ринку. Федрезерв повідомив, що зменшить обсяги викупу активів у січні 2020 р на 30 млрд доларів: US Treasuries — на 20 млрд дол., іпотечних бондів — на 10 млрд дол. У листопаді та грудні обсяги викупу UST знижувалися щомісяця на 10 млрд дол., іпотечних облігацій — на 5 млрд дол.

Американський центробанк підтверджує, що готовий використати всі наявні в його розпорядженні інструменти для підтримки економіки США у цей складний час, сприяючи руху до цілей максимальної зайнятості та цінової стабільності.

“Завдяки прогресу у вакцинації та сильній політичній підтримці показники економічної активності та зайнятості продовжували зміцнюватися. Ситуація в секторах, які найбільш серйозно постраждали від пандемії, покращилася в останні місяці, але продовжує перебувати під впливом COVID-19”, — наголошується в повідомленні ФРС.

Зі заяви зникла фраза про те, що висока інфляція є тимчасовим явищем. При цьому додалася пропозиція про те, що “приріст робочих місць останніми місяцями був значним, а рівень безробіття суттєво знизився”.

ФРС із січня майбутнього року удвічі швидше скорочуватиме свою програму викупу активів — на 30 млрд дол. на місяць. Такими темпами програму буде повністю завершено у березні 2022 р, йдеться у заяві

ФРС також поновила точковий графік прогнозів. Він показує, що більшість членів ФРС готові до підвищення ставки як мінімум тричі на наступний рік. Попередній графік, опублікований у вересні, показував, що 9 з 18 керівників ФРС очікували на одне підвищення ставки у 2022 р. Троє з них припускали, що ставку буде збільшено двічі.

Нинішній прогноз може бути менш надійним сигналом, ніж зазвичай, сказав агентству Bloomberg головний економіст Mellon Investments Вінсент Рейнхарт. Президент США Джо Байдену має номінувати ще трьох кандидатів у раду керуючих ФРС, і політика нового складу може виявитися “голубиною”.

На прискорення тейперінгу чекали більше половини опитаних Bloomberg економістів. Про доцільність такого кроку 30 листопада заявив голова ФРС Джером Пауелл. Риторика ФРС стала більш “яструбиною” у зв’язку з прискоренням інфляції в США, що триває: у листопаді цей показник склав 6,8% у річному вираженні, що є максимумом за останні 39 років.

Програму викупу активів було запущено ФРС у червні 2020 р для підтримки американської економіки в умовах коронавірусу. Вона передбачала щомісячний викуп держоблігацій на 80 млрд дол. та іпотечних бондів на 40 млрд дол. У листопаді регулятор почав скорочувати програму на 15 млрд дол. на місяць.

Нагадаємо, що річна інфляція у Сполучених Штатах у листопаді 2021 р склала 6,8% проти 6,2% у жовтні. Це стало максимальним значенням із червня 1982 р.

Як вже повідомляло NotaВene, кількість американців, які вперше звернулися за допомогою з безробіття, на початку грудня зменшилася на 43 тис. — до 184 тис. осіб. Показник зафіксовано на мінімальному рівні з вересня 1969 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Акумулятори для електромобілів за 10 років подешевшали на 90%

Next Article

Експорт агропродукції зріс на 19%

Related Posts
Total
0
Share