ФРС залишила ставку без змін

Федеральна резервна система (ФРС) 26 січня очікувано залишила ставку на колишньому рівні, підтвердивши плани незабаром розпочати її підвищення для боротьби з інфляцією. До березня ФРС також має намір завершити антикризову програму викупу активів, повідомляє центробанк США.

ФРС оголосила, що для досягнення оптимальної ситуації на ринку праці зберігає ставку на рівні 0-0,25%, але підтверджує плани збільшити цей діапазон вже незабаром для боротьби з інфляцією, яка вийшла далеко за межі цільового рівня 2%. У річному вираженні споживча інфляція у грудні 2021 р. прискорилася до рекордних за останні 40 років 7%. Ставку ФРС востаннє піднімала у 2018 р.

Регулятор також підтвердив терміни згортання антикризової програми викупу активів. Завершити її планується вже на початку березня.

В окремій заяві комітет з відкритих ринків ФРС повідомив, що визначить терміни та темпи скорочення балансу ФРС. Це скорочення за термінами буде пов’язане із початком підвищення ставки. Портфель активів ФРС майже подвоївся з березня 2020 р. і наблизився до 9 трлн доларів. У розпал пандемії регулятор щомісяця викуповував державні та іпотечні облігації на 120 млрд дол., щоб надати додаткову підтримку економіці під час пандемії. Починаючи з лютого, обсяг викупу становитиме не менше 30 млрд дол. на місяць.

Результати засідання співпали з прогнозами, але напередодні ринок помітно нервував. Протягом торгового дня 24 січн Dow падав на 3,25%, а Nasdaq Composite — на 4,9%. Зниження вдарило по технологічних фірмах, невеликих компаніях та криптовалютах.

Зростання ставок тримається на першому місці у рейтингу основних ризиків для ринків, випливає з січневого опитування керівників, проведеного Bank of America. Як основний ризик його назвали 44% респондентів, на другому місці (21%) — інфляція, замикає трійку бульбашка на ринку (9%).

За підсумками попередньої зустрічі ФРС вже оголошувала, що удвічі швидше скорочуватиме свою програму викупу активів і завершить її вже в березні. Глава регулятора Джером Пауелл, виступаючи у січні в Сенаті, підтвердив ці терміни, хоча деякі економісти припускали, що ФРС може реалізувати цей план ще раніше. “Це було б тільки наполовину сюрпризом і навіть має сенс, тому що переважна думка — стимули більше не потрібні”, — стверджує старший економіст Pictet Wealth Management Томас Костерг.

Ринок чекав, що на цьому засіданні ФРС не підніматиме ставку, але дасть сигнал про те, коли це відбудеться. Прогноз опитаних економістів Reuters показав, що перше підвищення має відбутися в березні, а всього їх цього року буде три — до 0,75-1% до кінця 2022 р. Чимало аналітиків, 40 із 86, вважають, що ФРС може чотири рази підняти ставки цього року.

Згідно з прогнозом Goldman Sachs, ФРС може підняти ставки у березні, червні, вересні та грудні, а також оголосити про початок скорочення балансу у липні. Економістів інвестбанку турбують поширення омікрону, що сприяє дисбалансу попиту та пропозиції, і зростання зарплат, що продовжується. Все це разом з проблемами, що зберігаються з ланцюжками поставок, сильним зростанням орендної плати і високими короткостроковими інфляційними очікуваннями говорить, що інфляційний тиск з великою ймовірністю продовжиться. Goldman Sachs вважає, що в такому разі ФРС може діяти ще агресивніше, приймаючи деякі кроки щодо посилення грошово-кредитної політики на кожному засіданні доти, доки ситуація не почне змінюватися.

Як вже повідомляло NotaВene, Федеральна резервна система США у листопаді почала згортати свою масштабну програму викупу активів. Обсяг викупу державних облігацій буде скорочено на 10 млрд доларів на місяць, іпотечних паперів — на 5 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article
У TikTok з'явиться власний сервіс електронних платежів

Рейтинг найшвидше зростаючих брендів очолив TikTok

Next Article

Газпром створив компанію для німецької ділянки Північного потоку-2

Related Posts
Total
0
Share