Франція вимагає від Google сплатити 500 млн євро штрафу за недотримання авторських прав

Французький антимонопольний орган наклав штраф в розмірі 500 млн євро (593 млн доларів США) на Google за недотримання свого зобов’язання сумлінно вести переговори про дотримання суміжних авторських прав в онлайн-пресі, повідомляє Reuters.

Регулятор також встановив додатковий штраф для компанії у розмірі 900 000 євро на добу, якщо Google протягом двох місяців не почне виконувати вимоги місцевого законодавства і не вигадає, яким чином компенсувати інформаційним агентствам та іншим видавцям використання їх новин.

Google заявила, що дуже розчарована цим рішенням. “Ми діяли сумлінно протягом усього процесу. Штраф ігнорує наші зусилля по досягненню угоди і реальність того, як новини працюють на наших платформах , — сказав представник Google. — На сьогодні Google — єдина компанія, яка оголосила про угоди по суміжних правах”.

Французькі новинні видавці APIG, SEPM і AFP звинувачують технологічну компанію в тому, що вона не почала добросовісні переговори з ними, щоб знайти загальну основу для винагороди за новинний контент в інтернеті, відповідно до нещодавньої директиви Європейського Союзу, яка встановлює так звані суміжні права.

Сама справа була зосереджена на тому, чи порушував Google тимчасові розпорядження антимонопольного органу, який вимагав, щоб такі переговори проводилися протягом трьох місяців з будь-якими новинними видавцями, які їх просили.

Нагадаємо, що Джо Байден підписав указ, спрямований на обмеження монополій великих технологічних корпорацій і створення конкурентного середовища в технологічному секторі США.

Ще у квітні юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Як вже повідомляло NotaВene, Федеральна торгова комісія США (Federal Trade Commission — FTC) і генеральні прокурори 48 штатів подали два позови проти Facebook, звинувативши її в монополії на ринку соцмереж. Комісія зажадала продати WhatsApp і Instagram, зобов’язати компанію проводити такі операції тільки зі схвалення уряду і заборонити їй нав’язувати розробникам антиконкурентні умови.

Варто зазначити, що компанія Google, якій належить біржа цифрової реклами DoubleClick Ad Exchange, укладала вигідні для себе і своїх клієнтів рекламні контракти з допомогою ексклюзивної інформації інших учасників торгів, отримуючи конкурентну перевагу. Це дозволило компанії роками не доплачувати рекламним майданчикам сотні мільйонів доларів. 

Total
0
Shares
Previous Article

В Україні збільшився обсяг банківських кредитів

Next Article

Україна збільшила виручку від експорту руди в 2,1 рази

Related Posts
Total
0
Share