Фондовий ринок і рубль впали в Росії на тлі політичних новин

Індекс Мосбіржі ввечері 21 лютого впав на 8,63%, до 3100,54 пунктів, РТС — на 10,86%, до 1260,25 пунктів. Долар зріс до 78,7 руб. після 76,1 руб., євро — до 88,3 руб. після 86,6 руб. Падіння російських індексів спостерігається на тлі зверненні голів невизнаних республік ДНР та ЛНР до президента РФ про визнання їхньої незалежності, повідомляє Коммерсант.

Російський індекс волатильності (RVI) VIX (“індекс страху”) російського ринку акцій зріс 21 лютого на 28,35%, до 86,16 пунктів — вперше з березня 2020 р.

Раніше офіційний курс долара до рубля, встановлений ЦБ РФ на вівторок, був підвищений на 1 руб., до 76,7 руб., курс євро — на 1,1 руб., о 87,3 руб. Після цього ринок почав знижуватись: індекс Мосбіржі падав на 3,05%, втрачали в ціні акції російських “блакитних фішок”.

Як повідомляє finanz.ru, російські акції впали на трильйон рублів за день.

Індекс РТС впав на 9,94%, знову переписавши рекорд падіння із чорних днів березня 2020 р. Капіталізація індексу МосБіржі, що відстежує ринкову вартість 43 найбільших російських компаній, обвалилася на 1,05 трлн рублів за кілька годин, а сам індекс переписав мінімум із грудня 2020 р.

До кінця п’ятої години основної сесії падіння акцій Сбербанку перевищило 10%, ВТБ — 8%. Обидва держбанки перебувають у “чорному списку” потенційних об’єктів американських санкцій, які включатимуть обмеження на коррахунки в США — тобто де-факто заборона доларових розрахунків.

Папери “Роснефті”, які раніше трималися краще за ринок на тлі рекордних за сім років цін на нафту, обвалилися на 10,5% на тлі повідомлень про те, що трейдери в Азії та Європі починають відкладати покупки сировини в Росії, побоюючись потрапити під удар санкцій. Через це знижка на сорт Urals у Європі досягає 6,8 дол. до Brent — ​​рекордного рівня за 15 років. Акції “Газпрому” впали на 7,7%, “Лукойлу” — на 5,6%, падіння “Мечела” в моменті перевищувало 13%.

Курс долара підскочив на 1,27 рубля, до 78,5750 рубля — нового максимуму з 27 січня. Євро вперше за місяць піднімався вище за 89 рублів (89,1025). Прибутковості облігацій федеральної позики наблизилися до 11% річних.

Від російських паперів позбавляються нерезиденти — про це свідчить той факт, що вибухова хвиля накрила ринок після відкриття європейських бірж.

Не чекаючи рішення щодо “пекельних санкцій” — із забороною на валютні операції для держбанків, конфіскацією власності еліт та експортним контролем майже північнокорейського рівня, — західні банки згортають операції з Росією, закриваючи ліміти як на фінансовий ринок, так і на реальний сектор.

Як вже повідомляло NotaВene.news, Європейська комісія розробила міцний і всеохоплюючий пакет санкцій разом із США, Великою Британією та Канадою на випадок вторгнення Росії в Україну. Санкції, що плануються ЄС та США у разі нападу Росії на Україну, покликані відрізати РФ від міжнародних фінансових ринків та високотехнологічних товарів.

Total
0
Shares
Previous Article

Світова торгівля СПГ зросла за рік на 6%

Next Article

Неприродня незалежність українських банків

Related Posts
Total
0
Share