Фонд держмайна скасував конкурс із продажу ОГХК

Фонд державного майна (ФДМ) скасував приватизаційний аукціон Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК), який мав відбутися 31 серпня, через допуск до конкурсу лише одного учасника, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

ФДМ отримав три заявки на участь в аукціоні з приватизації ОГХК, два потенційних учасники подали неповний пакет документів. Але фонд розраховує на проведення нового приватизаційного аукціону у 2021 р, а також очікує більшої кількості учасників у ньому.

Кабінет міністрів відніс ОГХК до переліку компаній, що підлягають приватизації, у серпні 2016 р. Однак терміни приватизації відкладали декілька разів, востаннє — у зв’язку з коронакризою та карантином.

ОГХК реалізує продукцію більше ніж до 30 країн світу і є одним із найбільших у світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Основні ринки збуту — Євросоюз, Китай, Туреччина, а також США та країни Африки. Компанія видобуває руду для виробництва 20 тис. тонн титану на рік.

Серед фінансових умов приватизаційного конкурсу інвестувати щонайменше 400 млн грн у модернізацію підприємства. Серед інших умов — не звільняти працівників протягом шести місяців і забезпечити соціальні гарантії перед працівниками, а також надавати воду комунальним підприємствам-споживачам.

Дата приватизаційного аукціону біла призначена на 31 серпня 2021 р. Стартова ціна — 3,7 млрд грн, крок аукціону — 50 млн грн.

Нагадаємо, що чистий прибуток державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії за підсумками І кварталу 2021 р зменшився на 41% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — з 245,6 млн грн до 144,1 млн грн.

Як вже повідомляло NotaВene, голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко стверджував, що першою серед великих держпідприємств буде виставлена на продаж Об’єднана гірничо-хімічна компанія.

“Першою буде “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” — один із найбільших виробників титану в світі. Стартова ціна буде близько трьох-чотирьох мільярдів гривень. Це компанія експортно орієнтована, її продукцію купують по всьому світу, тож це хороший актив для іноземних інвесторів”, — заявив Сенниченко.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі смарт-годинників збільшилися на чверть

Next Article

Morgan Stanley погіршив прогноз зростання ВВП України в 2021 р

Related Posts
Total
0
Share