Фонд державного майна починає приватизацію комбінатів хлібопродуктів

Фонд державного майна призначив на 7 травня онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства “Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів”, що знаходиться в смт Дунаївці Хмельницької області. Про це повідомляє пресслужба ФДМ.

Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів, відповідно до статуту, займається виробництвом продуктів борошномельно-круп’яної промисловості та кормів для тварин, що утримуються на фермах, а також оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням, кормами для тварин тощо.

Зазначається, що об’єкт приватизації складається з будівель і споруд загальною площею 79804,48 м², серед яких: адміністративна будівля з їдальнею, пекарні, елеватори, млинзавод, лабораторія, склади, цехи, гаражі, інші господарські споруди. Загальна площа земельних ділянок — 67,3043 га.

Є також технологічне обладнання і необхідні комунікації: водопостачання, електропостачання, каналізація, під’їзні шляхи.

Стартова ціна на актив становить 187,6 млн грн, прийом заявок на участь в аукціоні триватиме до 6 травня.

Передбачається, що Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів стане першим об’єктом, який буде виставлений на прозорий онлайн-аукціон в рамках приватизації державних комбінатів хлібопродуктів (КХП).

Свого часу КХП були однією з ключових ланок аграрного виробничого процесу, який монопольно контролювала держава. Проте з переходом до вільного ринку цей актив став непрофільним для держави. Значну частину підприємств важко назвати успішними, але приватизація цих активів може в корені змінити ситуацію.

ФДМ вважаєь, що ці активи мають прекрасний інвестиційний потенціал — КХП створювалися як виробничі майданчики з ретельним вибором локацій і розвиненою логістичною інфраструктурою. Підприємства використовувалися як для переробки зерна в борошно або комбікорми, так і для зберігання або перевалки продукції — КХП мають потужні елеватори і доступ до залізничних колій.

“Приватизація КХП — це вигода для всіх учасників процесу: держава отримає гроші до бюджету і пожвавлення економічної активності, інвестори — важливі для розвитку бізнесу активи, місцеві громади — робочі місця і розвиток територій”, — стверджує ФДМ.

Як вже повідомляв NotaВene, Фонд державного майна провів 20 приватизаційних онлайн-аукціонів на 1,3 млрд грн у рамках демонополізації ринку виробництва спирту. 

Total
0
Shares
Previous Article

Голова Нацбанку розраховує на два транші МВФ

Next Article

Saudi Aramco виставила на продаж 49% у своїх трубопровідних активах

Related Posts
Читать дальше

Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну

Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну, повідомляє міністерство енергетики Республіки Білорусь. “Білорусь з 21 листопада відновила постачання електроенергії…
Читать дальше

Литва і Туреччина запускатимуть залізничне сполучення через Україну

Делегація литовської залізниці провела зустріч з турецькими колегами. Сторони обговорили можливість запуску нового короткого морського та залізничного сполучення,…
Total
0
Share