Фонд державного майна призначив на 7 травня онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства “Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів”, що знаходиться в смт Дунаївці Хмельницької області. Про це повідомляє пресслужба ФДМ.
Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів, відповідно до статуту, займається виробництвом продуктів борошномельно-круп’яної промисловості та кормів для тварин, що утримуються на фермах, а також оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням, кормами для тварин тощо.
Зазначається, що об’єкт приватизації складається з будівель і споруд загальною площею 79804,48 м², серед яких: адміністративна будівля з їдальнею, пекарні, елеватори, млинзавод, лабораторія, склади, цехи, гаражі, інші господарські споруди. Загальна площа земельних ділянок — 67,3043 га.
Є також технологічне обладнання і необхідні комунікації: водопостачання, електропостачання, каналізація, під’їзні шляхи.
Стартова ціна на актив становить 187,6 млн грн, прийом заявок на участь в аукціоні триватиме до 6 травня.
Передбачається, що Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів стане першим об’єктом, який буде виставлений на прозорий онлайн-аукціон в рамках приватизації державних комбінатів хлібопродуктів (КХП).
Свого часу КХП були однією з ключових ланок аграрного виробничого процесу, який монопольно контролювала держава. Проте з переходом до вільного ринку цей актив став непрофільним для держави. Значну частину підприємств важко назвати успішними, але приватизація цих активів може в корені змінити ситуацію.
ФДМ вважаєь, що ці активи мають прекрасний інвестиційний потенціал — КХП створювалися як виробничі майданчики з ретельним вибором локацій і розвиненою логістичною інфраструктурою. Підприємства використовувалися як для переробки зерна в борошно або комбікорми, так і для зберігання або перевалки продукції — КХП мають потужні елеватори і доступ до залізничних колій.
“Приватизація КХП — це вигода для всіх учасників процесу: держава отримає гроші до бюджету і пожвавлення економічної активності, інвестори — важливі для розвитку бізнесу активи, місцеві громади — робочі місця і розвиток територій”, — стверджує ФДМ.
Як вже повідомляв NotaВene, Фонд державного майна провів 20 приватизаційних онлайн-аукціонів на 1,3 млрд грн у рамках демонополізації ринку виробництва спирту.