Fitch знову підвищило прогноз зростання світового ВВП

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило прогноз зростання світового ВВП на 2021 р завдяки макроекономічним даним, що надходять, більш швидкому відкриттю сектора послуг в США і Європі, а також заходам підтримки з боку влади, повідомляє Інтерфакс.

Глобальна економіка виросте в поточному році на 6,3%, говориться в черговій доповіді Global Economic Outlook (GEO). У березні передбачалося підвищення на 6,1%.

ВВП США, як очікується, за підсумками поточного року збільшиться на 6,8% (раніше 6,2%), Китаю — на 8,4% (без змін), єврозони — на 5% (раніше 4,7%), Великої Британії — на 6,6% (раніше 5%).

У той же час, прогноз зростання ВВП Японії був знижений до 2,5% з 3,6%, країн, що розвиваються, без урахування Китаю — до 5,9% з 6%.

Fitch відзначає активізацію в секторі послуг “в Європі і США в останні місяці на тлі зниження нових випадків зараження COVID-19, зростання темпів вакцинації і пом’якшення обмежень”.

Крім цього, з моменту публікації минулого прогнозу Німеччина і Італія оголосили про нові значні заходи фінансової підтримки. “Ми також включили в наш прогноз по США попередню оцінку впливу інфраструктурного плану президента США Джо Байдена”, — йдеться в GEO.

Fitch також значно підвищило прогноз інфляції в США і в світі. Агентство тепер очікує, що інфляція в США до кінця року становитиме 4,1%. До кінця наступного року очікується її зниження до 2,2%, а в 2023 р — підйом до 2,5%.

“Поточний інфляційний тиск в основному пов’язаний з темпами світового економічного відновлення і несподіваним стрибком споживчих витрат на товари тривалого користування в США. Ці фактори, швидше за все, ослабнуть у 2022 р”, — вважає головний економіст агентства Брайан Коултон.

Нагадаємо, що у березні міжнародне рейтингове агентство Fitch покращило прогноз зростання світового ВВП у 2021 р до 6,1%. Причинами покращення прогнозу є посилення фінансової підтримки з боку влади, адаптація економік і нарощування темпів вакцинації. Раніше експерти прогнозували зростання на 5,3%.

Як вже повідомляло NotaВene, валовий внутрішній продукт України після спаду на 4,2% у 2020 р. за інфляції 5% у 2021 р. збільшиться на 4,1% у разі зростання інфляції до 6,9%, а у 2022 р. відновлення економіки сповільниться до 3,8% за зниження інфляції до 5,3%, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Total
0
Shares
Previous Article

Потенціал офшорної вітроенергетики в Україні сягає 250 ГВт

Next Article

Зеленський назвав умови отримання чергового транша кредиту МВФ

Related Posts
Total
0
Share