Fitch підвищило оцінку вартості нафти та газу

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило оцінку вартості нафти протягом найближчих двох років у рамках базового сценарію, що відображає підвищення попиту. Крім того, передбачається, що ОПЕК+ продовжить керувати пропозицією принаймні у короткостроковій та середньостроковій перспективі, повідомляє Fitch.

Підвищення прогнозів для котирувань природного газу на найближчі роки обумовлено перебоями, що зберігаються в поставках, які, як очікують аналітики, поступово зникнуть. При цьому прогнози довгострокових цін на нафту та газ на TTF залишились без зміни.

Як очікується в рамках базового сценарію, нафта марки Brent цього року в середньому коштуватиме 71 дол. за барель проти 63 дол. за барель, що очікувалося раніше. Для сорту WTI оцінку було піднято до 68 дол. за барель із 60 дол.

Тим часом агентство зазначає, що ситуація на сировинних ринках залишається вкрай невизначеною через появу нового штаму COVID-19 “омікрон”. Його поширення може викликати нові локдауни та обмеження на подорожі, а також посилити волатильність котирувань найближчим часом.

Попит на нафту цього року відновився майже до рівня, що передує пандемії, завдяки відновленню економіки та підвищенню мобільності.

“Попит може знизитися в першому кварталі 2022 р, що, ймовірно, призведе до переходу ринку з дефіциту в профіцит після нещодавнього рішення ОПЕК+ збільшити видобуток у січні на 400 тис. барелів нафти на добу поряд із продажем нафти зі стратегічних запасів у США та інших країнах, — йдеться в повідомленні Fitch. — Проте відновлення попиту на нафту може продовжитися до кінця 2022 р, і ОПЕК+, ймовірно, прагнутиме уникнути великих надлишків або дефіциту, коли прийматиме рішення про майбутні обсяги видобутку”.

Нагадаємо, що ціна на нафту марки Brent під час торгів 2 грудня опустилася нижче 67 дол. за барель, свідчать дані Міжконтинентальної біржі. 

Ф’ючерсні ціни на нафту марки Brent (ресурс лютого) 2 грудня впали до 65,8 дол./барель, що є найнижчим значенням з серпня цього року. Пізніше ціна відновилася до рівня 67 дол./барель. Ціни на американську нафту WTI падали до 62,5 дол./барель.

Котирування почали різко падати після рішення комітету ОПЕК+ продовжити нарощування видобутку нафти за планом, тобто +400 тис барелів/день в січні.

Як вже повідомляло NotaВene, державна нафтогазова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco у січні підвищить ціни на всі сорти нафти для покупців з Азії та США, при цьому для країн Північно-Західної Європи та Середземномор’я ціни будуть знижені.

Total
0
Shares
Previous Article

Київ отримав бюджет на 2022 р

Next Article

Авіапідприємства Укроборонпрому збільшили виробництво на 40%

Related Posts
Total
0
Share