Фінансові компанії отримали доступ на первинний ринок ОВДП

Кабінет міністрів під час свого засідання 10 березня ухвалив зміни до Положення про інститут первинних дилерів на ринку облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП). Про це повідомляє Фінансовий клуб.

Міністерство фінансів пропонує допустити на ринок ОВДП не лише банки, але також інші фінансові установи, які відповідають встановленим вимогам.

Мінфін вважає, що окрім банків сьогодні існує багато інших торговців цінними паперами, що створюють значний попит на ринку держоблігацій і мають можливість придбати їх під час аукціонів, але втрачають конкурентну перевагу.

Положенням встановлюється, що первинними дилерами на ринку ОВДП можуть бути фінустанови, які мають ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — діяльності з торгівлі цінними паперами (дилерської та брокерської діяльності) та ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — депозитарної діяльності депозитарної установи або відкритий сегрегований рахунок у межах рахунків у цінних паперах депозитарних установ, відкритих у системі депозитарного обліку депозитарію НБУ.

При цьому Мінфін як ініціатор змін Положення про інститут первинних дилерів пропонує виключити підпункт про вимогу щодо сплаченого статутного капіталу в еквіваленті не менше 10 млн євро.

Водночас уточнюється вимога до обсягу торгівлі ОВДП (протягом — останнього року) та виконання зобов’язань первинними дилерами для цілей оцінювання (календарний рік).

Зокрема загальний обсяг торгівлі облігаціями протягом останнього року має становити не менше 1 млрд грн, а обсяг купівлі ОВДП — не менше 3% загального обсягу їх випуску протягом кожного календарного року.

Первинні дилери також мають виконувати вимоги до маркет-мейкера на ринку ОВДП, встановлені відповідно НКЦПФР і Мінфіном.

“Розширення кола первинних дилерів дозволить підвищити конкуренцію на первинному ринку ОВДП, сприятиме збільшенню ліквідності та зменшенню вартості запозичень на внутрішньому ринку запозичень для держави. Розвиток внутрішнього ринку державних цінних паперів дозволяє Мінфіну досягти однієї з цілей середньострокової стратегії управління державним боргом, а саме — збільшення частки державного боргу в національній валюті”, — зазначає Міністерство фінансів.

Нагадаємо, за 2020 р. обсяг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) зріс на 20,7% або 171,35 млрд грн — до 998,73 млрд грн.

Найбільше зростання портфелю ОВДП показали банки, які наростили його на 183,03 млрд грн (+54,4%) — до 519,5 млрд грн. Суттєве зростання — на 31,74 млрд грн — продемонстрували юридичні особи (+120,5%) — до 58,07 млрд грн. Портфель ОВДП у фізичних осіб зріс лише на 1,32 млрд грн (+13,5%) — до 11,1 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Британський штам коронавірусу виявили вже у 111 країнах

Next Article

Обсяг кіберспортивного ринку наближається до позначки 1 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share