Федерація роботодавців вимагає відмовитися від законопроєкту 5600

Федерація роботодавців України (ФРУ) висловлює занепокоєння щодо критичних ризиків для розвитку бізнесу, інвестиційного клімату та економічного розвитку внаслідок прийняття законопроєкту № 5600 і закликає Верховну Раду не повертатися до його розгляду, тому що документ створює умови для посилення необґрунтованого тиску на бізнес та погіршення інвестиційного клімату в Україні, повідомляє ФРУ.

Отже, 18 листопада Верховна Рада ухвалила рішення про зняття з розгляду проєкту закону № 5600.

Під час внесення урядом в парламент весною поточного року цей законопроєкт розглядався як антиолігархічний. Він мав збільшити податки на великий бізнес, зокрема ренту на залізну руду. До другого читання документ змінився у протилежний бік — посилив податково-адміністративний тиск на решту підприємців і більшість населення — фізичних платників податків.

До проєкту закону №5600 в другому читанні надійшло понад 11 тис. правок. Профільний комітет більшість з них відхилив, а з тих, що залишив, більшість спрямовані на розширення повноважень податківців.

ФРУ та інші загальнонаціональні об’єднання бізнесу неодноразово звертались до Кабінету міністрів і Верховної Ради стосовно доопрацювання найбільш негативних для бізнесу положень законопроєкту № 5600, які посилять тиск на легальний бізнес та створюватимуть передумови для тінізації підприємницької діяльності. Роботодавці не погоджуються із неврахуванням більшості пропозицій українського бізнесу, насамперед — виробників, щодо ключових відверто фіскальних, але малоефективних положень законопроєкту.

Включення до Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ декларації намірів уряду щодо прийняття основних положень законопроєкту № 5600 викликає серйозне занепокоєння. Серед основних пунктів законопроєкту, на доопрацюванні яких наполягає бізнес є:

— скорочення терміну на включення сум ПДВ до податкового кредиту за зареєстрованими податковими накладними з 1095 до 180 календарних днів;

— обмеження права виїзду керівника платника податків за кордон за наявності податкового боргу понад 1 млн грн;

— обмеження 50% суми від’ємного значення об’єкту оподаткування минулих років, яку можна включити в фінансовий результат до оподаткування для великих платників податків — особливо після складного 2020 р, пов’язаного за пандемією та карантинними обмеженнями;

— трикратне збільшення ставки екологічного податку на двоокис вуглецю та інші забруднюючі речовини;

— оподаткування доходів селян від продажу сільськогосподарської продукції;

— неврегульованість питань оподаткування закупівлі у громадян вторинної сировини (макулатури, склобою, пластику тощо);

— запровадження необґрунтованого оподаткування продажу фактично знеціненого та списаного майна у вигляді металобрухту.

Про законопроєкт №5600, який несе велику загрозу приватному бізнесу і економіці країни загалом, NotaВene докладно розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ вшестеро збільшив продаж валюти

Next Article

Китайський інвестор заводу Мотор Січ подав позов до України на 4,5 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share