Facebook збільшила квартальний прибуток на 17%

Компанія Facebook Inc., якій належить найбільша у світі соціальна мережа, збільшила чистий прибуток у третьому кварталі 2021 р на 17%, до 9,19 млрд дол. із 7,85 млрд дол. роком раніше. Прибуток у розрахунку на акцію зріс до 3,22 дол. з 2,71 дол. при прогнозі аналітиків, опитаних FactSet, на рівні 3,22 дол., повідомляє Інтерфакс.

Квартальний виторг компанії збільшився в річному вимірі на 35%, до 29,01 млрд дол. проти 21,47 млрд дол. роком раніше. Аналітики чекали на показник на рівні 29,49 млрд дол.

Темпи зростання обох показників уповільнилися порівняно з попереднім кварталом, що Facebook, зокрема, пов’язує із запровадженням корпорацією Apple Inc. нових налаштувань приватності для своїх пристроїв.

У попередньому кварталі чистий прибуток Facebook виріс вдвічі, виручка — на 56%.

Рекламні доходи компанії в липні-вересні збільшилися на 33%, до 28,28 млрд дол., тоді як у попередньому кварталі їх підвищення становило 56%. Facebook зазначає, що зміна налаштувань приватності для пристроїв Apple погіршила можливості таргетування реклами, а також отримання рекламодавцями інформації про те, наскільки успішним є її розміщення.

З квітня цього року Apple почала вимагати від власників застосунків вимагати у користувачів інформацію про те, якими даними вони готові ділитися.

Прогноз виручки компанії на четвертий квартал також виявився гіршим за прогнози ринку, і головний фінансовий директор Facebook Девід Венер зазначив “суттєву невизначеність, пов’язану з наслідками змін в операційній системі для пристроїв Apple — iOS 14, а також макроекономічними факторами та наслідками COVID-19”.

За прогнозом Facebook, його виторг у четвертому кварталі становитиме 31,5-34 млрд дол. Експерти в середньому прогнозують цей показник на рівні 34,72 млрд дол.

Кількість користувачів соцмережі Facebook (активність облікового запису не рідше одного разу на місяць) на кінець вересня досягла 2,91 млрд осіб, збільшившись за рік на 6%. Число користувачів, активних щодня, також підвищилося на 6% — до 1,93 млрд.

Минулого кварталу Facebook викупила власні акції на суму 14,37 млрд дол.

Компанія також оголосила 25 жовтня про запуск нової програми зворотного викупу акцій на суму 50 млрд дол.

Акції Facebook подорожчали на 1,7% на додаткових торгах. Ринкова вартість компанії з початку цього року підвищилася на 20%.

Нагадаємо, що Facebook майже в два рази збільшив чистий прибуток в першому півріччі (19,9 млрд дол.) і в другому кварталі (10,4 млрд дол.) рік до року. Виручка Facebook зросла на 56% в річному численні в другому кварталі. Це найшвидше зростання з 2016 р.

Як вже повідомляло NotaВene, наприкінці червня ринкова капіталізація корпорації вперше перевищила 1 трлн доларів США.

Акції компанії виросли на тлі рішення федерального суду округу Колумбія з антимонопольних справ. Він задовольнив клопотання Facebook про припинення розгляду. Суд порахував, що позивачам не вдалося довести порушення закону.

Позов подавала Федеральна торгова комісія США і прокурори 48 штатів і округів в грудні 2020 р. Позивачі в якості прикладу монопольного становища корпорації приводили покупку Instagram і WhatsApp. На їхню думку, Facebook “використовувала монопольну владу, щоб знищити більш дрібних конкурентів”.

Total
0
Shares
Previous Article

Концентрація парникових газів в атмосфері в 2020 р. була рекордною

Next Article

Ставки фрахту суховантажів упали до місячного мінімуму

Related Posts
Total
0
Share