Facebook готує заборону користувачам з Австралії публікувати новини

Компанія Facebook обмежить можливість поширення новин на території Австралії через новий медіакодекс, який незабаром може бути прийнятий в країні для захисту місцевих медіакомпаній. Згідно з новими правилами соціальної мережи, австралійським користувачам буде заборонятися публікація посилань на новинні повідомлення, і перегляд міжнародних і місцевих новин. Крім того, їм заборонять ділитися чужими записами, що містять новини, повідомляє CNBC.

На цей крок компанія пішла у відповідь на дії австралійської влади, яка збирається прийняти закон, згідно з яким Google і Facebook будуть змушені платити місцевим виданням за публікацію їхніх новин на своїх платформах. Facebook зазначає, що новинний контент для користувачів з Австралії становить менше 4% вмісту, який переглядають користувачі платформи.

Комітет з економічного законодавства сенату Австралії 12 лютого передав медіакодекс, що регламентує відносини між цифровими платформами і медіакомпаніямі, до федерального парламенту країни з рекомендацією прийняти його без змін. Передбачалося, що розгляд закону буде проходити 16 лютого. Однак уряд Австралії погодився внести деякі технічні поправки після переговорів з главами Facebook і Google, тому його розгляд відбудеться трохи пізніше.

Рішення Facebook обмежити поширення новин на своїй платформі різко контрастує на тлі рішення компанії Google, яка підписала угоду з інформаційним агентством News Corp про право публікації їхніх новин на своїй платформі. Крім цього, Google запустила в Австралії платну новинну платформу, на якій розміщується контент, отриманий від видавців в рамках укладеного з ними контракту.

Google відзначає, що продовжить надавати своїм австралійським користувачам найсвіжішу інформацію з усього світу. Крім того, компанія продовжить співпрацю з виданнями Agence France-Presse і Australian Associated Press в рамках своєї програми перевірки інформації, що публікується.

Нагадаємо, в грудні минулого року федеральна торгова комісія США і генеральні прокурори 48 штатів подали два позови проти Facebook, звинувативши її в монополії на ринку соцмереж. Комісія зажадала продати WhatsApp і Instagram, зобов’язати компанію проводити такі операції тільки зі схвалення уряду і заборонити їй нав’язувати розробникам антиконкурентні умови.

Варто зазначити, що 28 жовтня 2020 р. в комітеті з торгівлі Сенату США відбулися слухання, на які були запрошені перші особи Facebook, Google і Twitter — Марк Цукерберг, Сундар Пічаї і Джек Дорсі. Обговорити політичний вплив соціальних мереж зажадали сенатори-республіканці. Вони зійшлися на думці, що інтернет-платформи займаються цензурою консервативного контенту в соцмережах.

Як вже повідомляло Nota Вene, 8 грудня минулого року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку допустила до обігу в Україні акції шести компаній, зокрема, Facebook Inc., Tesla Inc., Netflix Inc., Microsoft Corporation, Visa Inc і Advanced Micro Devices, Inc.

Total
0
Shares
Previous Article

Fozzy Group просить дозволу на покупку активів мережі "Фуршет"

Next Article

Нафтогаз має намір інвестувати у видобуток газу до 2025 р. 7 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share