Эрдоган вимагав від Путіна оголосити перемир’я та укласти мир з Україною  

Президент Туреччини Тайп Ердоган під час телефонної розмови з Путіним, яку він провів сьогодні, у неділю 6 березня, закликав того припинити бойові дії, проголосити перемир’я, відкрити гуманітарні коридори та підписати угоду про мир. Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіс президента Туреччини.

Президент Ердоган розмовляв з Путіним близько години. Зокрема, він сказав йому, що Туреччина готова залучитись до мирного вирішення, як пише Reuters, «конфлікту». «Президент Ердоган заявив, що негайне перемир’я не лише потрібно для гуманітарних цілей, але й створить можливість для пошуку політичного рішення. Він також повторив свій заклик «давайте разом прокладемо дорогу до миру», – йдеться в повідомленні офісу турецького лідера.  

Туреччина як член НАТО має спільний морський кордон з Україною та Росією у Чорному морі. Офіційна Анкара вже назвала російське військове вторгнення неприйнятним.

З іншого боку, за повідомленням Кремля, Путін сказав Ердогану, що Росія могла би зупинити свою військову операцію, як би, Україна припинила чинити спротив і виконала вимоги Москви. Очільник РФ також додав, що його «операція» в Україні просувається за планом.

Раніше Анкара запропонувала провести наступного тижня зустріч між міністрами закордонних справ України та РФ на півдні Туреччини, і повідомила, що обидві сторони схвалили цю пропозицію. Проте у керівництві Туреччини поки немає впевненості, що така зустріч відбудеться.

24 лютого близько п’ятій годині ранку РФ розпочала повномасштабнt військове вторгнення на територію України.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі вбачає в бойових діях РФ в Україні ознаки воєнного злочину і за позовом 39 країн прокурор МКС розпочав розслідування. А завтра 7 березня МКС заслухає звинувачення України проти Росії у геноциді українського народу.

Total
0
Shares
Previous Article

Гаазький трибунал розгляне звинувачення проти РФ у геноциді українців

Next Article
бомбардування укр міст

Коли Україні допоможуть "закрити небо"

Related Posts
Читать дальше

На кордонах України і біля портів покинуто майже 7 тисяч вагонів

З початком пікового періоду перевезень вантажів Укрзалізниця стикнулася з проблемою накопичення вагонів на мережі, повідомляє заступник директора департаменту…
Total
0
Share