Енергоатом звернувся до РФ щодо компенсації за активи в Криму

Державне підприємство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” у травні направило до компетентних органів Російської Федерації повідомлення про виникнення спору щодо отримання компенсації за активи, втрачені НАЕК у Криму, зокрема Донузлавську вітроелектростанцію, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Енергоатом” неодмінно вирішить цей спір — або у позасудовому, або в судовому порядку. Національна енергогенерувальна компанія має отримати компенсацію за активи, які вже восьмий рік поспіль не працюють на економіку та енергетичний розвиток української держави”, — заявив в. о. президента компанії Петро Котін.

Як пояснює компанія, “Енергоатом” направив відповідне повідомлення до РФ згідно з ч. 1 ст. 9 угоди між Кабінетом міністрів України та урядом РФ №1302 від 1999 р про заохочення та взаємний захист інвестицій. Після отримання повідомлення російською стороною, згідно з процедурою, у сторін залишається шість місяців для врегулювання спірного питання в позасудовому порядку. У разі якщо сторони не дійдуть згоди, цей спір може бути передано на розгляд до суду (арбітраж).

17 грудня 2020 р ДП “НАЕК “Енергоатом” і міжнародна юридична компанія Shearman & Sterling LLP уклали договір про надання послуг із підготовки та направлення повідомлення про спір від імені компанії до Російської Федерації.

Нагадаємо, що за повний 2020 р Національна атомна енергогенеруюча компанія  “Енергоатом” відзвітувала про чисті збитки на суму 4,8 млрд гривень. За власним фінансовим планом, компанія мала закінчити рік із прибутком у сумі 1,6 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, за І квартал 2021 р Енергоатом отримав 16,44 млрд грн чистого доходу.

Порівняно із IV кварталом 2020 р доходи НАЕК “Енергоатом” зросли на 3,66 млрд грн або на 29%; порівняно із І кварталом 2020 р. — на 1,83 млрд грн, або на 13%. Основними факторами позитивної динаміки зростання доходів у першому кварталі 2021 р стали:

  • стабільні надходження коштів за електроенергію, реалізовану на аукціоні 21 грудня 2020 р;
  • скорочення на 37,4 доби термінів ремонтних кампаній на енергоблоках;
  • часткове погашення боргів ДП “Гарантований покупець” і НЕК “Укренерго” за раніше відпущену електроенергію.

Варто зазначити, що Україна вирішила остаточно відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС на переробку і тимчасове зберігання в РФ.

Total
0
Shares
Previous Article

Укравтодор отримав на 10 млрд грн державних гарантій

Next Article

Капітальні інвестиції в агропром зросли на 8%

Related Posts
Читать дальше

Уряд взяв на себе управління над Енергоатомом і Укргідроенерго

Кабінет міністрів перебрав управління над державним підприємством “НАЕК” Енергоатом “, ПрАТ “Укргідроенерго”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС “і трьома теплоелектроцентралями,…
Total
0
Share