Енергоатом збільшив виробництво електроенергії на 13%

Державне підприємство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” у 2021 р. збільшило виробництво електроенергії у порівнянні із 2020 р. на 13,1% — до 86,4 млрд кВт-год, цей показник є найбільшим за останні 6 років, повідомляє пресцентр компанії.

Збільшення обсягів виробництва вдалося досягнути завдяки оптимізації ремонтної програми (ремонтні кампанії енергоблоків припадали на період найнижчого споживання електроенергії, а максимальне навантаження АЕС — на піки осінньо-зимового періоду), введенням в експлуатацію разом з НЕК “Укренерго” повітряної лінії “ЗАЕС — підстанція “Каховська” 750 кВ.

У минулому році компанія на майданчику Южно-Української АЕС запустила в експлуатацію першу чергу бризкальних басейнів, а в цьому році планує ввести в дію всі п’ять басейнів, що дозволить зменшити температуру ставу-охолджувача та значно збільшити виробництво електроенергії в літні місяці.

“Упродовж минулого року попри пандемію коронавірусу Енергоатом виконав 56 заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, яка фінансується власним коштом компанії та за рахунок кредитів ЄБРР і Євратома. Отримання останнього траншу Євратома затримувалося з 2020 р., однак за результатами безперервних переговорів та плідної роботи з європейськими партнерами Енергоатом наприкінці 2021 р. отримав ці кошти”, — зазначає компанія.

Комплексну (зведену) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій планується виконати до кінця 2023 р. “Після чого діючі вітчизняні енергоблоки стануть найнадійнішими у своїй категорії”, — стверджує Енергоатом.

Нагадаємо, що Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” за підсумками трьох кварталів звітувала про прибуток 2,35 млрд грн (за цей же період минулого року був збиток 5,32 млрд грн).

Як вже повідомляло NotaВene, за 2020 р. Національна атомна енергогенеруюча компанія  “Енергоатом” відзвітувала про чисті збитки на суму 4,8 млрд гривень. За власним фінансовим планом, компанія мала закінчити рік із прибутком у сумі 1,6 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Збитки від стихійних лих досягли в 2021 р. 280 млрд дол.

Next Article
marine_internet

Интернет в глубинах океана

Related Posts
Total
0
Share