Енергоатом продав Гарантованому покупцю необхідний обсяг електроенергії на березень

НАЕК “Енергоатом” повідомляє, що продала ДП “Гарантований покупець” на березень 3,56 млн МВт·год електроенергії — обсяг, необхідний для повного покриття потреб населення.

За спецзобов’язаннями, покладеними на Енергоатом, ціна продажу склала 150 грн/МВт·год (без ПДВ). Як повідомляє “Енергоатом-трейдинг”, з початку роботи нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 р., Енергоатом продав ГарПоку 87,7 млрд кВт·год електроенергії. З цього об’єму 10,5 млрд кВт·год було реалізовано вже поточного року.

Нагадаємо, Господарський суд міста Києва задовольнив позов НАЕК “Енергоатом” проти ДП “Гарантований покупець” щодо стягнення 4,1 млрд грн заборгованості за поставлену електроенергію на початку 2020 р. У рішенні зазначається, що позовні вимоги обґрунтовані порушенням ГарПоком зобов’язань за двома лютневими договорами у 2020 р. в частині оплати отриманої електричної енергії.

Суд встановив, що “ДП “Гарантований покупець” за продану електричну енергію належним чином з позивачем не розраховувалося”, внаслідок чого виникла заборгованість у 3,7 млрд грн. З урахуванням розміру нарахованої пені у 79 млн грн, 270 млн грн штрафу, 27 млн грн з 3% річних та інфляційних витрат, загальна сума до стягнення на користь Енергоатома становить 4,14 млрд грн.

Варто зазначити, що у березні минулого року Енергоатом подав позов до Господарського суду Києвва проти ДП “Гарантований покупець” про стягнення основного боргу та штрафних санкцій у сумі близько 3 млрд гривень за відпущену в лютому 2020 р. електричну енергію в межах виконання спеціальних обов’язків.

17 квітня 2019 р. Кабінет міністрів постановив утворити державне підприємство “Гарантований покупець” на виконання закону “Про ринок електричної енергії” для забезпечення загальносуспільних інтересів. Зокрема, йдеться про виконання гарантій держави щодо купівлі всієї електричної енергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії за фіксованим “зеленим” тарифом.

“Гарантований покупець” — це державне підприємство, що представляє інтереси громадян та держави в процесі функціонування ринку електричної енергії. Ключові цілі: підтримка розвитку “зеленої” енергетики, забезпечення населення доступною електроенергією та загальне підвищення ефективності нового ринку електричної енергії.

Як вже повідомляло Nota Вene, у січні 2021 р. Кабінет міністрів перебрав управління над державним підприємством НАЕК ”Енергоатом“, ПрАТ “Укргідроенерго”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС “і трьома теплоелектроцентралями.

Total
0
Shares
Previous Article

Податківці не перевірятимуть цього року малий та середній бізнес

Next Article

Випуск сталі в січні по всьому світу зріс на 4,8%

Related Posts
Total
0
Share