Енергоатом отримав у першому кварталі 16,4 млрд грн чистого доходу

Національна енергетична акціонерна компанія “Енергоатом” за І квартал 2021 р. отримала 16,44 млрд грн чистого доходу, повідомляє офіційний сайт державного підприємства.

“За підсумками І кварталу 2021 р Енергоатом отримав 16 млрд 438 млн 251 тис. грн чистого доходу від реалізації своєї продукції”, — йдеться у повідомленні компанії.

Порівняно із IV кварталом 2020 р. доходи НАЕК “Енергоатом” зросли на 3,66 млрд грн або на 29%; порівняно із І кварталом 2020 р. — на 1,83 млрд грн, або на 13%. Основними факторами позитивної динаміки зростання доходів у першому кварталі 2021 р. стали:

  • стабільні надходження коштів за електроенергію, реалізовану на аукціоні 21 грудня 2020 р.;
  • скорочення на 37,4 доби термінів ремонтних кампаній на енергоблоках;
  • часткове погашення боргів ДП “Гарантований покупець” і НЕК “Укренерго” за раніше відпущену електроенергію.

Варто зазначити, за повний 2020 р. Національна атомна енергогенеруюча компанія  “Енергоатом” відзвітувала про чисті збитки на суму 4,8 млрд гривень. За власним фінансовим планом, компанія мала закінчити рік із прибутком у сумі 1,6 млрд грн.

Нагадаємо, т.в.о. президента НАЕК “Енергоатом” Петро Котін заявив, що з нинішнього року державне підприємство більше не користується послугами російських радіохімічних підприємств. “Ми вирішили остаточно відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива до Росії. Потреба України в цих послугах нарешті відпала. Це значно зміцнює енергетичну безпеку нашої держави”, — стверджує глава Енергоатому.

Про те, як корпоратизація оператора всіх атомних електростанцій України, оголошена в 2019 р., викликала ланцюг подій, які ймовірно призвели до відставки двох міністрів і одного прем’єра, NotaВene розповідає в окремому матеріалі. 

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість комп'ютерних пристроїв у всьому світі в 2021 р. досягне 6,2 млрд

Next Article

Байден представив план розвитку інфраструктури США на 2,3 трлн дол.

Related Posts
Total
0
Share