Енергоатом i Westinghouse домовились про будівництво 5 блоків АЕС

Державне підприємство НАЕК “Енергоатом” і американська електротехнічна компанія Westinghouse Electric підписали меморандум про спільне будівництво енергоблоків АЕС, повідомляє президент України Володимир Зеленський.

“Вітаю підписання меморандуму між НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse Electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а в подальшому — ще 4 блоків за їхньою технологією. Загальна вартість проєкту — до $30 млрд”, — пише Зеленський у Twitter.

Документ передбачає залучення технології компанії Westinghouse Electric до будівництва ядерного реактора проєкту АР1000 з електричною потужністю близько 1,1 ГВт.

“Реалізація меморандуму відкриє можливість залучити інвестиції для будівництва п’яти блоків вартістю близько 25 млрд доларів — крім обліку прямих інвестицій, буде локалізовано частину виробництва, бюджет отримає додаткові податкові надходження”, — наголошує Енергоатом.

Меморандум передбачає участь компанії Westinghouse в добудові ХАЕС-4 за технологією AP1000 і ще чотирьох енергоблоків на інших станціях.

Сторони домовилися про застосування американської технології AP1000, що є єдиною з технологій реакторів покоління III+, ліцензованою комісією з ядерного регулювання США, а також в декількох країнах Європи та Азії.

“У довгостроковій перспективі застосування американської технології — апробованої реакторної установки III покоління+ потужністю близько 1100 МВт з системами пасивної безпеки та унікальними особливостями з точки зору стандартизації, що дають змогу скоротити терміни і вартість будівництва , — дасть Енергоатому можливість забезпечити найвищий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність і дбайливе ставлення до навколишнього середовища”, — зазначає в.о. президента НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Нагадаємо, що будівництво двох енергоблоків AP1000 скоро буде завершено на АЕС Vogtle в США, цю технологію обрали для проєкту будівництва шести енергоблоків в Індії, її розглядає низка американських, європейських і азійських компаній.

Енергоатом також зазначає, що чотири блоки AP1000, що працюють у Китаї, встановили рекорди за експлуатаційними характеристиками — тривалістю планово-попереджувальних ремонтів під час введення в експлуатацію і перевантаження палива, а також за коефіцієнтом встановленої потужності.

Як повідомлялося, будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС потужністю по 1000 МВт кожен увійшли до затвердженого Кабінетом міністрів у листопаді 2020 р переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів на період до 2023 р. Завершення будівництва енергоблоків планувалося в 2026 р.

Водночас завершення будівництва енергоблоків Х3/Х4 неодноразово відкладалося. У 2015 р вартість будівництва оцінювалася в суму близько 4 млрд євро. Останній оприлюднений варіант фінансування будівництва був у рамках реалізації проєкту енергетичного моста Україна—ЄС за участю консорціуму компаній Westinghouse Electric, Polenergia International і EDF Trading. Водночас реалізація проєкту була заморожена.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна вирішила остаточно відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС на переробку і тимчасове зберігання в РФ.

Total
0
Shares
Previous Article

Crocs, Louis Vuitton і Ralph Lauren підвищують ціни на свою продукцію

Next Article

Грошові перекази в Україну в першому півріччі перевищили 6 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share