Електролітак Rolls-Royce зробив перший випробувальний політ

Британська компанія Rolls-Royce провела випробування електричного літака Spirit of Innovation. Він зробив свій перший 15-хвилинний політ, повідомляє сайт виробника.

Літак стартував о 16:56 за київським часом 15 вересня з випробувального аеродрому британського міністерства оборони Boscombe Down. Апарат провів в повітрі близько 15 хвилин. Перший політ означає лише початок інтенсивного періоду тестових злетів, в ході яких будуть збиратися дані про роботу акумуляторів і системи двигунів. Потужність двигуна становить 400 кВт.

Проєкт наполовину фінансує британський Інститут аерокосмічних технологій в партнерстві з міністерством бізнесу, енергетики і промислової стратегії Великої Британії, а також інноваційним агентством Innovate UK.

Згідно із заявою Rolls-Royce, на Spirit of Innovation встановлена ​​”найенергоємніша батарея, коли-небудь створена для літака”. Генеральний директор компанії Уоррен Іст зазначає, що просунуті технології акумуляторів і двигунів, розроблені в рамках цієї програми, відкривають захоплюючі можливості застосування на ринку міських повітряних перевезень — аеротаксі. Іст стверджує, що Rolls-Royce зосереджен на розробці інновацій, які потрібні суспільству для декарбонізації транспорту в повітрі, на землі і на воді, а також на економічних можливостях переходу до вуглецевої нейтральності, коли все викиди компенсуються.

Rolls-Royce зазначає, що пропонує своїм клієнтам повну електричну силову установку, яка може використовуватися як для вертикального зльоту і посадки, так і в літаках. Робота акумулятора, які потрібні аеротаксі, дуже схожі на показники батареї Spirit of Innovation, додає компанія. Rolls-Royce стверджує, що хоче поставити з літаком світовий рекорд і досягти швидкості 480 км / год.

Rolls-Royce не єдина компанія, яка створює електролітаки. Ще в листопаді 2019 р свій прототип показало NASA. У серпні 2021 р компанія DHL Express, яка займається доставкою вантажів, заявила, що включить електролітаки до свого парку. 12 вантажних апаратів компанія замовила у ізраїльського стартапу Eviation.

Нагадаємо, що корпорація Boeing бере на себе зобов’язання, що її цивільні літаки до 2030 р будуть оснащені і сертифіковані для експлуатації виключно на екологічних видах авіаційного палива.

Як вже повідомляло NotaВene, нідерландська компанія KLM виконала перший демонстраційний пасажирський рейс на якому авіалайнер був заправлений сумішшю звичайного авіаційного палива і синтетичного авіагасу.

Total
0
Shares
Previous Article

Український ринок дизельного палива зріс на чверть

Next Article

Німеччина зібрала рекордну кількість податків на собак

Related Posts
Total
0
Share