Електролітак Rolls-Royce зробив перший випробувальний політ

Британська компанія Rolls-Royce провела випробування електричного літака Spirit of Innovation. Він зробив свій перший 15-хвилинний політ, повідомляє сайт виробника.

Літак стартував о 16:56 за київським часом 15 вересня з випробувального аеродрому британського міністерства оборони Boscombe Down. Апарат провів в повітрі близько 15 хвилин. Перший політ означає лише початок інтенсивного періоду тестових злетів, в ході яких будуть збиратися дані про роботу акумуляторів і системи двигунів. Потужність двигуна становить 400 кВт.

Проєкт наполовину фінансує британський Інститут аерокосмічних технологій в партнерстві з міністерством бізнесу, енергетики і промислової стратегії Великої Британії, а також інноваційним агентством Innovate UK.

Згідно із заявою Rolls-Royce, на Spirit of Innovation встановлена ​​”найенергоємніша батарея, коли-небудь створена для літака”. Генеральний директор компанії Уоррен Іст зазначає, що просунуті технології акумуляторів і двигунів, розроблені в рамках цієї програми, відкривають захоплюючі можливості застосування на ринку міських повітряних перевезень — аеротаксі. Іст стверджує, що Rolls-Royce зосереджен на розробці інновацій, які потрібні суспільству для декарбонізації транспорту в повітрі, на землі і на воді, а також на економічних можливостях переходу до вуглецевої нейтральності, коли все викиди компенсуються.

Rolls-Royce зазначає, що пропонує своїм клієнтам повну електричну силову установку, яка може використовуватися як для вертикального зльоту і посадки, так і в літаках. Робота акумулятора, які потрібні аеротаксі, дуже схожі на показники батареї Spirit of Innovation, додає компанія. Rolls-Royce стверджує, що хоче поставити з літаком світовий рекорд і досягти швидкості 480 км / год.

Rolls-Royce не єдина компанія, яка створює електролітаки. Ще в листопаді 2019 р свій прототип показало NASA. У серпні 2021 р компанія DHL Express, яка займається доставкою вантажів, заявила, що включить електролітаки до свого парку. 12 вантажних апаратів компанія замовила у ізраїльського стартапу Eviation.

Нагадаємо, що корпорація Boeing бере на себе зобов’язання, що її цивільні літаки до 2030 р будуть оснащені і сертифіковані для експлуатації виключно на екологічних видах авіаційного палива.

Як вже повідомляло NotaВene, нідерландська компанія KLM виконала перший демонстраційний пасажирський рейс на якому авіалайнер був заправлений сумішшю звичайного авіаційного палива і синтетичного авіагасу.

Total
0
Shares
Previous Article

Український ринок дизельного палива зріс на чверть

Next Article

Німеччина зібрала рекордну кількість податків на собак

Related Posts
Читать дальше

Міністри фінансів G20 підтримали угоду про податок на прибуток для корпорацій

Міністри фінансів країн G20 підтримали угоду про введення міжнародного мінімального податку на прибуток для транснаціональних корпорацій. Міністри наполягають…
Total
0
Share