Електроенергія з відновлюваних джерел енергії в ЄС вперше перевершила викопне паливо

У 2020 р. частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергобалансі ЄС досягла 39%. Електроенергія з ВДЕ вперше перевершила викопне паливо (36%), повідомляє enerdata.

Виробництво електроенергії на вугіллі і бурому вугіллі впала на 22% (87 ТВт-год) через сильну конкуренцію з боку газу, який продавався по дуже вигідній ціні, більш високих цін на вуглець і нового виходу з експлуатації вугільних електростанцій.

Отже, вуглецевий слід енергетичного сектора у ЄС знизився на 14% у 2020 р., а перемикання на паливо стало основним фактором, що зумовив тенденцію декарбонізації. Європейський Союз додав 29 ГВт сонячної та вітрової потужності в 2020 р., що можна порівняти з рівнем 2019 р.

У 2020 р. споживання електроенергії у Євросоюзі скоротилося більш ніж на 4%, оскільки зростаючий попит домашніх господарств не зміг повернути назад падіння в інших секторах економіки.

Нагадаємо, згідно зі звітом британського аналітичного центру Ember і німецького інституту Agora Energiewende, в якому відстежується стан енергетичного сектора Євросоюзу з 2015 р., у минулому році з поновлюваних джерел було згенеровано 38% всієї електроенергії, а за допомогою викопного палива — 37%.

Як вже повідомляв NotaВene, Глобальне виробництво електричної енергії у 2020 р. було забезпечено завдяки наступним видам генерації: вугільна (33,8 %), з природнього газу (22,8 %), гідроелектростанції (16,8 %), атомні електростанції (10,1%), вітроелектростанції (6,1 %), сонячні електростанції (3,3 %), біонергетика (2,2 %). Про це свідчать дані звіту британського аналітичного агентства Ember.

Total
0
Shares
Previous Article

Нові санкції США проти Росії включають обмеження щодо держборгу РФ

Next Article

Ринок землі – очікування та страхи фермерів

Related Posts
судьи Конституционного суда
Читать дальше

Неизбежная жертва – для реанимации законов против коррупции нужен арест Тупицкого

Действия прокуратуры и офиса президента в отношении Конституционного суда осуществляются примерно в соответствии с рекомендациями Венецианской комиссии Глубокая…
Total
0
Share