Експортні ціни на українську кукурудзу досягли п’ятирічного максимуму

На початку поточного тижня експортні котирування на українську кукурудзу зросли до рекордного рівня з 2016 р. (з моменту, коли компанія Refinitiv почала моніторинг зернового ринку Чорноморського регіону). Про це повідомляє Refinitiv Agriculture.

Зростання кукурудзяних бенчмарков на світових майданчиках до 8-мілетного максимуму через несприятливі погодні умови в Західній півкулі і побоюваннях дефіциту пропозицій сприяв зміцненню цін на українську кукурудзу.

«Пропозиції щодо поставки кукурудзи з України в травні-червні досягали $ 288-290 за тонну FOB і $ 270-275 за тонну СРТ. Стрімкий рух ф’ючерсів обмежило кількість продавців на ринку, які вважали за краще не ризикувати і хотіли дочекатися стабілізації цін », – йдеться в повідомленні.

Аналітики відзначили, що зовнішній попит на українську кукурудзу незначно активізувався: на ринку з’явився інтерес найближчих імпортерів, а на внутрішньому ринку – попит для покриття укладених раніше контрактів для поставок в Китай, Іран і Південну Корею. Експортери відзначають, що в умовах виснаження експортного потенціалу по пшениці, торгівля кукурудзою залишається високоліквідної.

Повідомляється, що ціни пропозиції на українську кукурудзу нового врожаю також зміцнилися на минулому тижні, додавши $ 15-18 за тонну і знаходяться на рівні $ 238-240 за тонну для поставок в жовтні-листопаді.

Нагадаємо, Україна в жовтні-грудні 2020/21 маркетингового року відвантажила на зовнішні ринки близько 8,8 млн т кукурудзи.

При цьому ключовим імпортером в звітний період був Китай, який наростив закупівлі в 2,8 рази щодо рівня аналогічного періоду 2019/20 МР — до 3,6 млн т.

Другу позицію зайняв Євросоюз, який скоротив закупівлі кукурудзи з України на 39% — до 2,7 млн тонн. Замикає першу трійку імпортерів Єгипет, який у жовтні-грудні імпортував 900,4 тис. тонн кукурудзи з України (-19% до торішнього рівня).

Як вже повідомляло NotaВene, Міжнародна рада по зерну (International Grains Council, IGC) в березневому звіті зробила прогноз світового виробництва кукурудзи в 2021/22 маркетиновому році (МР). Урожай очікується на рекордному рівні — 1,193 млрд тонн проти 1,139 млрд тонн в поточному МР.

Зокрема, зростання виробництва зазначеної зернової культури очікується в США до 384 млн тонн (+23,7 млн тонн на рік), Китаї — до 267,3 (+6,6) млн тонн, Бразилії — до 105,8 (+3,3) млн тонн, країнах ЄС — до 65,1 (+ 0,3) млн тонн і Україні — до 37,3 (+7,3) млн тонн.

Total
0
Shares
Previous Article

Банківська система України в І кварталі отримала прибуток 10,9 млрд грн

Next Article

Китайська промисловість збільшила прибуток на 92,3%

Related Posts
Читать дальше

Уряд взяв на себе управління над Енергоатомом і Укргідроенерго

Кабінет міністрів перебрав управління над державним підприємством “НАЕК” Енергоатом “, ПрАТ “Укргідроенерго”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС “і трьома теплоелектроцентралями,…
Total
0
Share