Експорт нафтопродуктів скоротився на 1,5%

Експорт продуктів нафтопереробки з України у січні-вересні поточного року скоротився на 1,5%, до 243 тис. т, порівняно з аналогічним періодом минулого року (246,7 тис. т). При цьому, за підсумками вересня, на зовнішні ринки було спрямовано 11 тис. т, або вчетверо менше вересня 2020 р (44 тис. т), повідомляє enkorr.

За даними консалтингової групи “А-95”, у січні-вересні цього року на зовнішні ринки було спрямовано 129,1 тис. т мазуту. Із цього обсягу 114,7 тис. т припало на ресурс Кременчуцького НПЗ і 11,4 тис. т — на постачання державного Укргазвидобування.

При цьому обидві компанії у серпні експорт мазуту не здійснювали. Раніше Укртатнафт зазначала, що завод відмовився від його випуску на користь виробництва бітуму, попит на який зріс через активізацію в країні дорожнього будівництва.

Укргазвидобування за дев’ять місяців 2021 р зменшило експорт бензоловмісної фракції на 4,5%, до 56,3 тис. т, але наростило постачання на зовнішні ринки риформату — 557,5 тис. т (+15% до січня-вересня 2020 р).

Варто зазначити, що у січні-лютому поточного року Укргазвидобування експортувало 5,5 тис. т сольвенту, але з травня припинило його постачання. Окрім того, Укртатнафта перестала експортувати рафінат бензольного риформінгу, якого у січні-вересні торік було відправлено 31,7 тис. т. Це сталося внаслідок запуску восени минулого року установки ізомеризації.

Нагадаємо, експорт продуктів нафтопереробки з України у 2020 р скоротився на 36,6%, до 291,6 тис. т, порівняно з аналогічним періодом 2019 р (459,9 тис. т).

Як вже повідомляло NotaВene, білоруські НПЗ за підсумком січня-вересня поточного року постачили в Україну 3,22 млн т нафтопродуктів (бензини, дизпальне, авіапаливо і бітум). Це на 28% більше від показника аналогічного періоду торік (2,51 млн т).

Total
0
Shares
Previous Article

Середня зарплата в Україні за рік зросла на 19%

Next Article
УМХ

УМХ: как бороться с коррупцией "по понятиям"

Related Posts
Читать дальше

НКРЕКП схвалила підвищення з 1 квітня тарифу на передачу електроенергії для Укренерго

Національна комісія, що здійснює регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії для ПрАТ…
Total
0
Share