Експорт аграрної продукції з України до Китаю зріс за рік удвічі

Понад 60% ячменю Україна експортує до КНР, саме тому країни зацікавлені у пом’якшенні умов експорту цієї культури для українських компаній. Про це говорили під час зустрічі голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька і надзвичайний та повноважний посол КНР в Україні Фань Сяньжун, повідомляє Урядовий портал.

“Тільки за минулий рік експорт українських товарів до Піднебесної виріс майже у два рази, а в 2019 р. збільшення склало 63%. Загалом же на поставки товарів до Китаю приходиться 14,5% від усього експорту України. Левова частка з них — продукція агропромислового комплексу”, — зазначила Магалецька.

У галузі ветеринарії сторони домовилися розширювати перелік акредитованих українських підприємств на дозволені види продукції. Досягнуті також домовленості щодо активізації діалогу стосовно акредитації українських бобових та пшениці.

Окремо Владислава Магалецька та Фань Сяньжун обговорили умови та необхідні кроки для взаємної торгівлі рибною продукцією. Було також наголошено, що українські виробники кормів для тварин зацікавлені у виході на китайський ринок.

Напередодні Держпродспоживслужба спільно з Державним підприємством “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” погодили сертифікат здоров’я на експорт меду з України до КНР. Тому на зустрічі також обговорювалося, як можна прискорити акредитацію українських виробників меду, які планують постачати власну продукцію до КНР.

Нагадаємо, Україна в жовтні-грудні 2020/21 маркетингового року (МР) відвантажила на зовнішні ринки близько 8,8 млн т кукурудзи, що на 8% поступається аналогічному показнику 2019/20 МР (9,5 млн т). При цьому ключовим імпортером в звітний період був Китай, який наростив закупівлі в 2,8 рази щодо рівня аналогічного періоду 2019/20 МР — до 3,6 млн т.

Як вже повідомляв NotaВene, експорт меду з України в 2020 р. зріс на 45,1% в порівнянні з попереднім роком — до 80,8 тис. тонн з 55,7 тис. тонн. У доларовому вираженні експорт меду зріс на 27,2%, зі 101 млн дол. до 139 млн дол. , у результаті його частка в експорті збільшилася до 0,28% з 0,2% роком раніше.

Total
0
Shares
Previous Article

Нафтогаз отримав право на користування чотирма ділянками

Next Article

Три хімічні заводи Фірташа отримали в 2020 р. збиток на 16 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

Петрашко більше не розвиватиме економіку, торгівлю та сільське господарство

Верховна Рада підтримала подання про звільнення Ігоря Петрашка з посади міністра економіки, торгівлі та сільського господарства, повідомляє інформаційне…
Total
0
Share