ДТЕК придбав 24,5% акцій Кіровоградобленерго

ТОВ “ДТЕК Мережі” уклало угоду купівлі-продажу 24,5% акцій ПАТ “Кіровоградобленерго”, яке належить ТОВ “ВС Груп Менеджмент” з групи VS Еnergy і пов’язаних з нею компаній, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“ДТЕК продовжує розвивати бізнес з розподілу електроенергії. Компанія оцінює його як перспективний і важливий для трансформації енергетичного ринку України”, — йдеться в пресрелізі компанії.

Зараз до складу групи VS Energy входять також “Херсон-“, “Житомир-“, “Рівне-” і “Чернівціобленерго”. “Київобленерго” і “Одесаобленерго” VS Energy у 2019 р. продала групі ДТЕК.

VS Energy у січні оголосило про примусовий викуп (squeeze-out) акцій “Кіровоградобленерго” у міноритаріїв слідом за “Херсон-” і “Чернівціобленерго”. У документі зазначається, що найвища ціна, за якою заявник або афілійовані з ним особи придбали акції емітента за останні 12 місяців, склала 1,3 грн. Визначена оцінювачем ТОВ “Ф.К.ТІТАН” ринкова ціна акції “Кіровоградобленерго” на 22 грудня 2020 р. склала 1,26 грн.

Загальна кількість акцій “Кіровоградобленерго” — 119,376 млн.

Компанія в 2020 р. збільшила виручку на 14,2% — до 1 млрд 598,19 млн грн, а чистий прибуток впав у 5,9 раза — до 19,7 млн грн.

Водночас у першому кварталі 2021 р. “Кіровоградобленерго” наростило чистий прибуток у 4,6 раза порівняно з першим кварталом 2020 року за збільшенні виручки на 31,7% — до 601,58 млн грн.

Нагадаємо, компанія “ДТЕК Енерго” завершила 2020 р. з чистим збитком 19,13 млрд грн при виручці 47,24 млрд грн, в порівнянні з прибутком у розмірі 2,55 млрд грн роком раніше. 

Як вже повідомляло NotaВene, Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Національної енергетичної компанії “Укренерго” та залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій про заборону стягнути з “ДТЕК Західенерго” 425 млн грн на користь державній компанії. Свої позовні вимоги Укренерго аргументував неналежним виконанням відповідачем умов договору про надання послуг з передачі електроенергії від 4 жовтня 2019 р. в частині оплати за надані послуги.

Варто зазначити, що Антимонопольний комітет надав дозвіл компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd, кінцевим бенефіціаром якої є народний депутат Вадим Новинський, придбати понад 25% акцій АТ “Харківобленерго” та ПрАТ “Харківенергозбут”.

Total
0
Shares
Previous Article

Прямі іноземні інвестиції в світі впали до 15-річного мінімуму

Next Article

Нова Пошта заробила за минулий рік майже 1 млрд грн чистого прибутку

Related Posts
Total
0
Share