Доходи Украероруху в минулому році скоротилися наполовину

У 2020 р. доходи державного підприємства обслуговування повітряного руху (Украерорух) скоротилися на 58%. Про це повідомив виконуючий обов’язки директора Украероруху Андрій Ярмак.

“Якщо в перші два місяці 2020 р. фіксувалося зростання кількості польотів на 7-10% (в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р.), то з середини березня почалося критичне падіння, яке в квітні досягло 98%”, — розповідає Ярмак.

За підсумками 2020 р. кількість польотів в повітряному просторі України скоротилося на 58% в порівнянні з 2019 р., при цьому динаміка польотів залишалася на середньоєвропейському рівні, в рамках якого падіння трафіку варіювалося від 50 до 75%.

“Зменшення попиту на авіаперевезення стало причиною використання авіакомпаніями більш легких літаків, що також призвело до зниження прибутковості підприємства, так як наші фінансові надходження залежать не тільки від кількості польотів, але і від типу повітряних суден. В результаті в минулому році Украерорух отримав на 58% доходів менше, ніж в 2019 р.”, — пояснює керівник державного підприємства.

Украерорух очікує, що трафік при оптимістичних сценаріях почне відновлюватися з початку літньої навігації (кінець березня). Це може бути обумовлено відкриттям туристичного сезону і зростанням числа польотів в південному напрямку: Туреччина, Єгипет, Болгарія і Кіпр. За оптимістичним сценарієм, в 2021 р. зростання трафіку може досягти і 50% зростання до показників минулого року.

“Навіть при песимістичному сценарії, в цьому році ситуація все одно буде трохи краще, ніж у минулому, коли протягом декількох місяців польотів взагалі практично не було. За найоптимістичнішими прогнозами, показників 2019 р. авіаційна галузь зможе досягти не раніше 2024 р. При песимістичному сценарії ця криза може затягнутися на 10 років і більше”, — додає Ярмак.

Нагадаємо, у грудні минулого року Украерорух звернувся до суду через заборгованість за послуги з аеронавігаційного обслуговування з боку українських та іноземних авіакомпаній. 

Як вже повідомляв Nota Вene, в Україні держава ніяк не підтримує авіаційну галузь, на відміну від більшост країн світу, а авіаперевізники навіть не отримали обіцяної компенсації за повернення українців з-за кордону на початку локдауну в березні.

Варто зазначити, за даними державного підприємства обслуговування повітряного руху, топ-10 авіакомпаній в минулому році здійснили 60,5% перельотів над Україною.

У 2020 р. найбільше польотів в українському небі зробила авіакомпанія Turkish Airlines – 14 623 або 10,3% від усіх рейсів. Друге місце з числом рейсів 14 406 зайняв найбільший український авіаперевізник “Міжнародні лінії України”. Третю позицію посідає білоруська Belavia із 10 644 перельотами в 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Індія готується оголосити криптовалюту поза законом

Next Article

Ахметов збільшив свої статки у два з половиною рази

Related Posts
Total
0
Share