Доходи на ринку платежів до 2025 р досягнуть 2,6 трлн дол.

З поточного року доходи учасників ринку платежів знову почнуть рости після зниження в минулому році і до 2025 р сягнуть 2,6 трлн доларів США, повідомляє компанія McKinsey в своєму огляді “Global payments 2021: Transformation amid turbulent undercurrents”.

Через пандемію коронавірусу в 2020 р відбулося перше зниження доходів в сегменті платежів за останні 11 років. Доходи впали на 5% в порівнянні з 2019 р — c 2 трлн дол. до 1,9 трлн дол. З 2014 р по 2019 р доходи росли на 7% щорічно.

Незважаючи на пандемію і обмежувальні заходи в багатьох країнах, платіжна індустрія виявилася дивно стійкою до різких економічних змін, відзначають аналітики. Повернення світової економіки до зростання прискорить існуючі тенденції (зокрема, збільшення частки і кількості електронних транзакцій), проте процентна маржа, швидше за все, залишиться невисокою. З урахуванням цих тенденцій, McKinsey передбачає, що доходи в сфері платежів знову почнуть рости — на 7% в рік і до 2025 р сягнуть 2,6 трлн дол.

Оскільки світова економіка відновлюється нерівномірно, доходи від платежів також будуть відновлюватися з різною швидкістю в залежності від регіону: так, в Азії та Латинській Америці McKinsey очікує зростання на 9-11%, а в Європі і Північній Америці — на 4-6%.

У минулому році обсяг платежів готівкою у всьому світі знизився на 16%. Однією з причин такої різкої зміни було тимчасове закриття торгових і комерційних підприємств, але на динаміку вплинули також інші причини, які продовжать впливати на ринок і після пандемії — зростання комісій за зняття готівки в таких країнах як Аргентина, Польща і Таїланд, а також скорочення мереж банкоматів в Європі.

Глобальні доходи на платіжному ринку підтримав розвиток електронної комерції. Платежами зацікавилися торгові підприємства, відзначають автори огляду. Так, аргентинська компанія MercadoLibre володіє власною екосистемою, яка включає в себе платежі, послуги доставки і реклами. Підвищення якості обслуговування клієнтів, а також зростаючі доходи рітейлерів змусили банки розробляти нові рішення, щоб зберегти свої позиції на ринку. Одним із прикладів є колективний запуск платформи мобільних платежів Modo, в якому брали участь більше 35 аргентинських фінансових установ, пишуть автори огляду. Платформа обслуговує перекази з рахунку на рахунок і QR-платежі.

Пандемія також призвела до значних змін у платіжній поведінці клієнтів. Кількість безготівкових транзакцій в усьому світі в 2020 р зросла на 6%, а в деяких країнах клієнти стали частіше використовувати електронні гаманці. В Австралії, де почалося впровадження технологій безконтактної оплати, кількість платежів з використанням гаманців виросло з березня 2020 р по березень 2021 р на 90%, а частка операцій з гаманцями склала 40% від загального обсягу безконтактних транзакцій. В Індонезії обсяг транзакцій з електронними грошима виріс в 2020 р майже на 39% в порівнянні з 2019 р, також за рахунок поширення цифрових технологій, зазначає McKinsey.

Все більшу роль у світовій платіжній екосистемі відіграють моментальні (швидкі) платежі, відзначають аналітики. У 2020 р кількість таких транзакцій зросла на 41% (найсильніше їх кількість збільшилася в Сінгапурі — на 58%, найменше в Великій Британії — на 17%).

Азіатсько-Тихоокеанський регіон продовжує лідирувати в області моментальних платежів: кількість транзакцій в Індії в 2020 р склала 25,6 млрд — це на 70% більше, ніж в 2019 р. На другому місці за кількістю моментальних платежів — Китай, на третьому — Південна Корея.

Системи моментальних платежів є в 56 країнах. Всього шість років тому їх було в чотири рази менше.

Значне зростання в минулому році також показали міжнародні платежі — незважаючи на скорочення торгівлі, обсяг міжнародних транзакцій в інтернет-торгівлі виріс на 17%. Зріс також обсяг неторгових міжнародних платежів.

Нагадаємо, що фінтех-стартап Revolut, заснований росіянином Миколою Сторонським і українцем Владом Яценком, залучив 800 млн дол. інвестицій. Компанія отримала оцінку в 33 млрд дол., що робить її найдорожчим фінтех-стартапом у Великій Британії.

Як вже повідомляло NotaВene, компанія Kaspi Pay, яка належить Kaspi.kz — найбільшій фінтех-компанії Казахстану, купує українську міжбанківську платіжну систему Portmone Group.

Варто зазначити, що загальна кількість транзакцій по картах в Україні за другий квартал поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 35,7%.

Total
0
Shares
Previous Article

Приватні компанії збільшили видобуток газу на рекордні 7,5%

Next Article

Продажі електромобілів в Україні встановили новий рекорд

Related Posts
Total
0
Share