Доходи ЄС від морської електроенергетики за 30 років досягнуть 140 млрд євро

У Європейському Союзі доходи від морської електроенергетики можуть досягти 140 млрд євро до 2050 р. Про це йдеться у доповіді, яку за підсумками дослідження підготував Единбурзький університет спільно з Об’єднаним дослідницьким центром Європейської комісії та Міжнародним енергетичним агентством (МЕА), повідомляє eenergy.media.

Загальні доходи від сектору морської електроенергетики для економіки ЄС можуть становити від 59 до 140 млрд євро в залежності від сценарію. Доходи були розраховані для трьох сценаріїв розвитку морської енергетики, розроблених у рамках стратегічних енергетичних технологій ЄС (план SET) з урахуванням 100 євро за МВт*год для приливних електростанцій і 150 євро за МВт*год для хвильових електростанцій.

Доповідь дозволяє кількісно оцінити потенційну економічну вигоду для європейської економіки від розвитку морських енергетичних технологій і їх використання у глобальному масштабі у період до 2050 р.

Нагадаємо, що в рамках стратегії по екологічно безпечному відновленню після оголошеної через COVID-19 пандемії Південна Корея розробила план побудови до 2030 р. морського вітропарку потужністю 8,2 ГВт. На реалізацію проєкту передбачається витратити 43,2 млрд доларів США.

Варто зазначити, що ціна акцій датської Orsted, найбільшої компанії світу в галузі морської вітряної енергетики, впала з січневого піку на 35%. На початку травня удар по котируваннях завдали повідомлення Orsted про значні витрати в зв’язку з пошкодженнями підводних кабелів і менш високим квартальним прибутком, ніж очікувалося.

Як повідомила фінансовий директор Маріанна Віінхольт, деякі підводні кабелі були пошкоджені камінням, укладеним в підставі вітроенергетичних установок. Проблема може торкнутися 10 вітропарків. Хоча, за словами Віінхольт, Orsted не змінює орієнтовний прогноз фінансових результатів на поточний рік, ремонт і захист кабелів обійдуться приблизно в 3 млрд данських крон (490 млн дол.), більша частина витрат буде врахована в 2022-2023 рр.

Як вже повідомляло NotaВene, до 2030 р морська вітроенергетика забезпечить 900 000 робочих місць з повною зайнятістю у всьому світі. Про це йдеться у звіті консалтингової компанії Rystad Energy.

“Будівництво офшорних вітрових електростанцій (ВЕС) прискориться у міру досягнення країнами цілей декарбонізації, — зазначається у звіті. — До 2030 р встановлена потужність морських ВЕС у світі збільшиться на 250 ГВт і зажадає великої кількості кваліфікованих співробітників”.

Навіть до середини цього десятиліття попит на робочі місця в офшорній вітроенергетиці, як очікується, приблизно подвоїться з нинішніх рівнів до 589 000 робочих місць.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила імпорт коксівного вугілля на 4,5%

Next Article

Український ринок дизельного палива зріс на чверть

Related Posts
Total
0
Share