До Верховної Ради надійшов проєкт закону про олігархів

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов`язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”, повідомляє президентський портал.

Цей документ містить визначення олігархів — осіб, які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору.

“Законопроєкт не порушує основоположних прав людей, які підпадають під визначення олігарха, а лише визначає коло цих осіб і встановлює правила їхніх прозорих взаємовідносин з представниками влади. Він, зокрема, регламентуватиме зустрічі та інші взаємовідносини представників органів влади з особами, які володіють значними активами.

Документ має обмежений термін дії — 10 років. Він має стати першим кроком до ліквідації олігархічної системи в Україні. На його основі будуть розроблені антитрастові закони, закон про лобізм та інші нормативно-правові акти, що переформатують економічні й суспільні відносини в країні.

Ініціювавши цей законопроєкт, Володимир Зеленський демонструє політичну волю до кардинальних змін у суспільно-політичному устрої України.

Як свідчить досвід інших успішних країн, усунення монопольного становища низки обраних осіб дасть поштовх розвитку середнього класу та пришвидшить розвиток економіки”, — зазначає пресслужба президента.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський подав до парламенту пакет законопроєктів щодо добровільного декларування українцями майна та сплати одноразового збору. 

Total
0
Shares
Previous Article

Бюджетна декларація передбачає дефіцит держбюджету 3,5% у наступному році

Next Article

Чистий продаж валюти населенням у травні склав 342 млн дол.

Related Posts
Total
0
Share