До України прибуло перше судно з вугіллям зі США

До України прибуло перше судно класу Panamax із 60,5 тис тонн вугілля із США, яке законтрактувала компанія ДТЕК для потреб ПАТ “Центренерго”, повідомляє ExPro.

“20 листопада о 21:00 судно пришвартувалося до причалу в порту Південний. Партія 60,5 тис. тонн вирушить на електростанції державної генерації Центренерго. Розраховуємо, що це дозволить частково стабілізувати державним ТЕС ситуацію з паливозабезпеченням та виробляти, за потреби, більше електроенергії під час зростання споживання в енергосистемі України”, — заявив поставку вугілля генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

Зокрема, зазначає Центренерго, що компанія планує забезпечити поставки вугілля морським шляхом, аби уникнути ризиків енергетичної блокади, яку розпочала Російська Федерація стосовно України. Державна генеруюча компанія також наголосила, що власний видобуток на українських шахтах не покриває потреби генерації.

Центренерго уточнює, що планують здійснювати поставки вугілля з Казахстану морським шляхом.

Нагадаємо, що до України прямує сім суден класу Panamax із законтрактованим вугіллям для теплових електростанцій, яке покриватиме витрати палива до кінця року. Ці судна зафрахтувала компанія ДТЕК Енерго. Очікується, що усі суднові партії прибудуть до України протягом листопада 2021 р — січня 2022 р. Наступна партія очікується у кінці листопаді, чотири — у грудні і одна — у січні. Перше судно, яке вже прибуло до України, доставило вугілля для потреб Центренерго. Інші шість призначені для потреб ДТЕК.

Як вже повідомляло NotaВene, українські виробники електроенергії вже мають законтрактовані обсяги постачання вугілля з Польщі, США та Південно-Африканської Республіки.

“У листопаді очікується 1,5 млн тонн вітчизняного вугілля, і водночас зросте частка імпорту завдяки диверсифікації джерел постачання. Українські компанії вже уклали контракти на постачання вугілля з Польщі, США, ПАР”, — заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Total
0
Shares
Previous Article

Ринок IPO у 2021 р оновив одразу два рекорди

Next Article

АМКУ відмовив переможцю конкурсу з приватизації Більшовика придбати завод

Related Posts
Total
0
Share