До системи автоматичного списання боргів фізосіб підключилися сім банків

Банки почали списувати борги українців автоматично за вимогою державних та приватних виконавців, повідомляє сервіс Опендатабот.

23 березня 2021 р. Міністерство юстиції видало наказ, згідно з яким з рахунків боржників гроші будуть списуватися автоматично. Раніше виконавці та банки могли примусово стягувати лише кошти за несплату аліментів. В інших випадках банки блокували рахунки, але для стягнення коштів потрібен був окремий паперовий запит. Наразі вся процедура проходить у кілька кліків в онлайн-режимі.

Списати борги можуть у людей, що потрапили до Єдиного реєстру боржників. Зараз там знаходиться 5,5 млн боргів. Більшість з них це борги перед комунальними установами, за штрафи ПДР або несплату аліментів.

Списувати борги українців автоматично вже можуть такі банки:

• ПриватБанк

• проєкт Monobank (Універсал Банк)

• ТАСкомбанк

• Оксі Банк

• Банк Восток

• Індустріалбанк

• ПроКредит Банк.

Ще 44 установи підключені до тестового режиму, 11 банків перебувають на стадії консультацій і попередніх налаштувань для початку тестування.

Найближчим часом до системи автоматизованого списання заборгованості приєднаються 62 з 73 банків.

Нагадаємо, голова ради Національного банку України Богдан Данилишин пише у Facebook, що “потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись. За даними Держстату, доходи населення у 2020 році становили 3 972 млрд гривень, з яких 1/3 або 1 336 млрд гривень — це соціальна допомога та інші поточні трансферти, обсяг яких за минулий рік зріс на 12,2% (порівняно зі зростанням заробітної плати — на 3,7%)”.  

Total
0
Shares
Previous Article

Суд скасував штраф АМКУ групі Philip Morris

Next Article

Зростання світового ринку комп'ютерів в І кварталі склало 55%

Related Posts
Total
0
Share