Під санкції України потрапили російські ЗМІ та французькі політики

Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 23 березня 2021 р. “Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, повідомляє президентський сайт.

Згідно з інформацією, рішенням РНБО внесено низку змін і доповнень до переліків осіб, щодо яких раніше були введені санкції.

Так, виключені зі списку фізичних осіб громадяни РФ Олексій і Дмитро Миколайович Ананьєва. З переліку юридичних осіб, проти яких введені обмежувальні заходи, виключено російське акціонерне товариство “Башкирська содова компанія”.

Згідно з рішенням РНБО, Кабінету міністрів разом зі Службою безпеки України та Національним банком доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Міністерству закордонних справ доручено проінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і поставити перед ними питання про введення аналогічних обмежувальних заходів.

Серед компаній, які отримали, як і фізичні особи, санкції на три роки, інформаційне агентство ТАСС, державний медіахолдинг “Россия сегодня”, інтернет-видання Лента, Газета.ру, страхова компанія “Росгосстрах”.

Йдеться про блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування. Будуть також застосовані інші обмеження, в тому числі зупинка фінансових операцій, заборона інтернет-провайдерам надавати користувачам послуги з доступу до ресурсів.

У числі осіб, що потрапили під санкції, перший заступник голови МВС РФ Олександр Горовий, член ради федерації Людмила Нарусова, сенатори Олег Цепкін, Ірина Рукавишникова, Олександр Карлін, чиновники МВС Росії і інших відомств.

Санкції в тому числі введені відносно трьох депутатів Європарламенту від Франції. У додаткових матеріалах до указу йдеться, що обмежувальні заходи продовжені щодо 81 компанії та 26 фізичних осіб.

Нагадаємо, 19 березня РНБО запровадила санкції проти компаній зі сфери надрокористування. Санкції в сфері надрокористування введені щодо компаній “Геоконект”, “Глобал Геоінвест”, “Транссетгео”, “Геопост”, “Геовертикаль”, “Геотаргет”, “Надрапрайд”, “Геофорс”, “Геостенс”, “Надравестгруп”, “Бест ойл компанії”, “Надрапростір”, “Інфогеотренд”, “Ейджін марка”, “Екогазальянс”, “Епівал енерджі”, “Юнол Ойл”, “Профіннафт”, “Бестгеотек”.

“Проти цих 19 компаній застосований максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна”, — зазначив секретар РНБО Олексій Данілов.

Як вже повідомляв NotaВene, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти народного депутата з фракції “Опозиційна платформа — За життя” Тараса Козака, а також восьми товариств з обмеженою відповідальністю, до складу яких входять телеканали 112, Newsone і ZIK, строком на п’ять років.

Total
0
Shares
Previous Article

В Україні число зайнятих в сільському господарстві скоротилось вдвічі

Next Article

За два зимових місяці обсяги промислового виробництва скоротилися на 4,2%

Related Posts
Читать дальше

Стокгольмський арбітраж відмовив міноритаріям Укрнафти стягнути 6 млрд дол. з України

Стокгольмський арбітражний суд відмовив у стягненні більше 6 млрд доларів з України трьом міноритарним акціонерам ПАТ “Укрнафта”. Власники…
Total
0
Share