Директива ЄС вимагає від Газпрому продати Північний потік-2

Оператору Північного потоку-2 — дочірньому товариству “Газпрому” Nord Stream 2 AG, можливо, доведеться продати об’єкт, щоб привести його у відповідність до норм газової директиви ЄС, повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Серед головних положень директиви — поділ компаній, що постачають газ, і компаній, які його транспортують.

Північний потік-2 уже в червні попередньо подав до Федерального мережевого агентства запит на сертифікацію як незалежного транспортного оператора. Передбачається виконати припис із розподілу, оперативно відокремивши і в тому, що стосується бухгалтерії, роботу газопроводу від материнського концерну. Мережеве агентство має чотири місяці на те, щоб це перевірити, тільки-но буде подано всі необхідні документи — поки що цього не відбулося. Загалом відомство готове допустити таку конструкцію. З точки зору учасників Еврокомісії, які займаються цією темою, приписи ЄС у цьому випадку все одно не буде виконано”, — пише газета. “Від продажу газопроводу нікуди не дітися, кажуть там”, — зазначається у статті.

Нагадаємо, що 25 серпня суд у Дюссельдорфі вирішив не звільняти Північний потік-2 від норм газової директиви ЄС. Отже, суд відхилив апеляцію компанії-оператора газопроводу на рішення німецького регулятора, Федерального мережевого агентства Bundesnetzagentur.

Оператор Північного потоку-2 раніше оскаржив рішення регулятора не звільняти газопровід від норм газової директиви ЄС, яка в Німеччині регулюється відповідним національним законом. Скаргу було подано стосовно параграфа 28б закону про енергетичну економіку ФРН.

Теоретично можливість звільнення від регулювання передбачається в законодавстві ФРН, але поширюється тільки на газопроводи, добудовані до 23 травня 2019 р.

Положення директиви ЄС про розподіл компаній, що постачають газ, і компаній, які його транспортують, означає, що компанія-оператор Північного потоку-2 має бути незалежною від РАТ “Газпром”, а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Акціонерне товариство має можливість оскаржити відмову звільнити газопровід від норм газової директиви ЄС у Верховному суді ФРН.

Як вже повідомляло NotaВene, наприкінці минулого тижня президент США Джо Байден видав указ, яким розписує механізм введення санкції щодо російських трубопроводів, зокрема Північного потоку-2.

Total
0
Shares
Previous Article

Реальна зарплата в Україні зросла на 0,1%

Next Article

Куба готується зробити біткоін повноцінним платіжним засобом

Related Posts
Total
0
Share