Deutsche Bahn допомагатиме Укрзалізниці в пасажирських перевезеннях

АТ “Укрзалізниця” уклало договір щодо консалтингу у сфері пасажирських перевезень з Deutsche Bahn Engineering & Consulting. Німецька компанія допомагатиме налагодити планування пасажирських залізничних перевезень, оптимізувати закупівлі та оновити рухомий склад, повідомляє Міністерство інфраструктури.

Німецька компанія допоможе Укрзалізниці відділити пасажирські перевезення від вантажних і забезпечити ефективне управління. Консалтинг є першим етапом співпраці, який буде втілено до кінця 2021 р. За його успішного впровадження на другому етапі Укрзалізниця залучить команду менеджерів з Deutsche Bahn для безпосереднього управління пасажирськими перевезеннями вже у 2022 р.

“Передача в управління пасажирських перевезень Укрзалізниці DB Consulting є першим системним кроком до повної трансформації залізничних перевезень в Україні. У цьому році держава вперше фінансує пасажирські перевезення Укрзалізниці. Маючи належне фінансування та спираючись на досвід німецької залізниці ми розпочинаємо Велике будівництво на Укрзалізниці, яке торкнеться усієї інфраструктури, парку рухомого складу та сервісу. Ми прагнемо німецької якості на українському ринку залізничних перевезень”, — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

DB має розробити дорожню карту для впровадження перевезень пасажирів у далекому і приміському сполученнях на найближчі п’ять років та модель фінансування пасажирських перевезень.

“У процесі реформування галузі маємо змінити багаторічну практику, коли пасажирські перевезення фінансуються за рахунок вантажних. Це окремі напрямки бізнесу нашої компанії, які мають обліковуватись і фінансуватись окремо. Тож очікуємо від нашого консультанта розробки ефективної фінансової моделі пасажирських перевезень”, — зазначив в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін.

Крім того експерти DB E&C мають визначити обсяги перевезень та орієнтовну потребу Укрзалізниці в капітальних інвестиціях на оновлення рухомого складу для використання в моделі суспільно важливих перевезень (PSO). Також DB надасть оцінку перспективи закупівлі та виробництва пасажирського рухомого складу — регіональних електропоїздів, дизель-поїздів, вагонів для нічних поїздів — та можливості виробництва такого рухомого складу в рамках міжнародної кооперації за участю українського виробника.

Нагадаємо, що в серпні Укрзалізниця та DB Engineering & Consulting нарешті розпочали співпрацю щодо розробки нової стратегії енергоефективності компанії.  Адже минулого року планам УЗ щодо замовлення консультаційних послуг у німців на понад 80 млн грн завадила пандемія.

Варто зазначити, що за підсумками 2020 р Укрзалізниця перевезла у дальньому сполученні понад 16 млн пасажирів, що майже втричі менше показників 2018-2019 рр. 

Як вже повідомляло NotaВene, Укрзалізниця ввела в дію нові тарифи на вантажні перевезення з 17 серпня. 13 серпня Міністерство юстиції зареєструвало відповідний наказ Міністерства інфраструктури щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення. Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, І класу та ІІ класу.

Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток Енергоатому зріс до 1,7 млрд грн

Next Article

Німецький суд відхилив скаргу Північного потоку–2 щодо газової директиви ЄС

Related Posts
Total
0
Share