Десятка найбагатших людей збільшила статки до 1,5 трлн дол.

Під час пандемії коронавірусу десятка найбагатших людей планети подвоїла сумарні статки до 1,5 трлн доларів США, а доходи 99% решти населення впали. повідомляє у своїй доповіді міжнародна організація Oxfam, що вивчає проблеми бідності та нерівності.

За два роки пандемії за межею бідності виявилося понад 160 млн людей. Згідно з доповіддю, нерівність призводить до загибелі щонайменше однієї людини кожні чотири секунди — причинами стають низький рівень охорони здоров’я або відсутність доступу до нього, голод, гендерне насильство та кліматичні катастрофи, що ігнорується в пандемію.

За оцінками організації, через 20 найбагатших мільярдерів в атмосферу викидається у 8 тис. разів більше вуглецю, ніж через мільярд найбідніших людей.

За підрахунками Oxfam, сумарний стан найбагатших людей планети збільшився з 700 млрд дол. до 1,5 трлн дол. за час пандемії коронавірусної інфекції. У доповіді сказано, що навіть якби еліта витрачала по 1 млн дол. на день, то знадобилося б 414 років, щоб витратити їхній сукупний стан.

“Уряд має накласти податок на багатіїв, щоб ми мали шанс зупинити нерівність, в якій ми живемо”, — стверджує координатор боротьби з нерівністю панафриканського альянсу Ньокі Ньєху.

Податок у 99% на еліту покрив би витрати на створення вакцин для світового населення, а ще профінансував би проєкти, спрямовані на боротьбу зі зміною клімату, проблемами з охороною здоров’я та ґендерним насильством більш ніж у 80 країнах.

“Єдиночасний податок у розмірі 99% на статки мільярдерів, зароблених в епоху пандемії, приверне 812 млрд дол. лише від десятки найбагатших людей планети”, — йдеться у доповіді.

За словами виконавчого директора Oxfam International Габріели Бухер, і при втраті 99,999% свого стану найбагатша десятка все одно залишиться багатшою, ніж 99% населення планети.

За даними Bloomberg Billionaires Index, до десятки найбагатших людей світу входять Ілон Маск, Джеффрі Безос, Бернар Арно, Білл Гейтс, Ларрі Пейдж, Марк Цукерберг, Сергій Брін, Уоррен Баффет, Стів Балмер та Ларрі Еллісон.

Як вже повідомляло NotaВene, за час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Європарламент заборонив використання особистих даних для показу інтернет-реклами

Next Article

Гривня продовжує падіння

Related Posts
Total
0
Share