Держгеокадастр оголосив про плани інвентаризації 1 млн га державної землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру запланувала внести до Державного земельного кадастру (ДЗК) відомості про земельні ділянки державної форми власності площею один мільйон гектарів, повідомляє агентство “Укрінформ“.

За словами т.в.о. голови Держгеокадастру Сергія Завадського, йдеться про інвентаризацію земельних ділянок, право власності на які виникло до 2013 р й дані про які поки що відсутні у ДЗК. Паралельно триватиме наповнення даними різних інформаційних шарів кадастру — як-от: адресний реєстр, інформація щодо сплати земельного податку, статистичні дані, відомості про мережі автомобільних доріг та дорожню інфраструктуру, Державний водний кадастр і облік поверхневих водних об’єктів.

“Загалом ДЗК вже містить 31 інформаційний шар, з якими можна ознайомитися на публічній кадастровій карті”, — розповів Завадський.

Він зазначив, що стратегічне завдання Держгеокадастру — це стовідсоткове наповнення ДЗК відомостями про земельні ділянки, межі адміністративно-територіальних одиниць, нормативно-грошову оцінку земель населених пунктів.

“Зараз кадастр містить відомості про 43 млн гектарів землі, до нього внесено дані щодо 9367 адміністративно-територіальних одиниць та нормативно-грошової оцінки земель 5312 населених пунктів. Також на виконання указу президента про заходи щодо протидії рейдерству Держгеокадастр та його територіальні органи вносять відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2013 року. За останні два роки внесли дані про 456,5 тисяч ділянок загальною площею майже 840 тис. га”, — додав Завадський.

Нагадаємо, у рамках децентралізації у сфері земельних відносин Держгеокадастр з 1 лютого 2018 р здійснює передачу державних сільскогосподарських земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. У власність майже 1300 ОТГ вже перейшло понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення. 

Варто зазначити, що експерти “Аграрного союзу України” прогнозують, що в нашій країні запровадження ринку сільскогосподарської землі нагадуватиме ситуацію в Румунії. Там перші два-три роки спостерігався ажіотаж, а потім попит трохи спав і все стало на своє місце. В “Аграрному союзі України” вважають, що близько 90% власників паїв не поспішатимуть продавати свої ділянки. Чекатимуть з покупкою агрохолдинги, щоб за рахунок зменшення попиту збити ринкову ціну.

Як вже повідомляло NotaВene, Міністерство цифрової трансформації проводить збір заявок на підключення сіл до оптичного інтернету. У цьому році планується забезпечити інтернет-зв’язком 3000 сіл. На це держава витратить 500 млн грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Агентство Fitch підвищило прогноз цін на сталь майже на 150 дол./т

Next Article

Світові поставки телевізорів зросли на 11,5%

Related Posts
Total
0
Share