Держава відмовляється від приватизації обленерго

Кабінет міністрів спільно з Фондом державного майна до 31 серпня повинні виключити з переліку об’єктів великої приватизації та переліку об’єктів малої приватизації пакети акцій обласних енергопостачальних компаній, які належать державі. Їх передадуть в управління Міністерства енергетики, про це йдеться в указі президента Володимира Зеленського.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) щодо нейтралізації загроз на ринку електроенергії.

“Завершити реалізацію заходів по відділенню діяльності операторів систем розподілу електроенергії (ОСР), акції яких перебувають у державній власності, і постачальників універсальних послуг (ПУП) і здійснити передачу постачальників універсальних послуг державної форми власності в управління державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, — йдеться в документі .

Кабінет міністрів разом із Фондом державного майна повинен до 31 серпня 2021 р:

  • виключити з переліку об’єктів приватизації пакети акцій операторів систем розподілу електричної енергії з подальшим визначенням Міненерго органом управління такими пакетами акцій; завершити реалізацію заходів щодо відокремлення діяльності державних ОСР та ПУПів;
  • здійснити передачу державних ПУПів в управління НАЕК “Енергоатом”.

До приватизації кілька років готуються пакети акцій по 70% Хмельницькобленерго і Миколаївобленерго, 65% Харківобленерго, 60,25% — Запоріжжяобленерго і 50,99% Тернопільобленерго. У червні поточного року ФДМ представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох компаній (Миколаївобленерго, Харківобленерго, Запоріжжяобленерго і Хмельницькобленерго) запланована на лютий 2022 р, тоді як ще дві компанії, які залишаються у держави (Тернопільобленерго і Черкасиобленерго), поки відсутні.

Передбачалося, що найближчим часом відбудеться конкурс з відбору радника для їх продажу.

Нагадаємо, 24 грудня 2020 р. Кабінет міністрів затвердив законопроект про скасування заборони на продаж активів великої приватизації під час карантину. Зокрема, на приватизацію Кабінет міністрів пропонує виставити п’ять ТЕЦ, три обленерго, завод “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднану гірничо-хімічну компанію і “Президент-Готель”.

Як вже повідомляло NotaВene, Фонд державного майна оголосив про проведення конкурсів з визначення радників у процесі приватизації АТ “Херсонська ТЕЦ”, АТ “Дніпровська ТЕЦ”, АТ “Одеська ТЕЦ” та АТ “Криворізька теплоцентраль”.

Варто зазначити, що Фонд державного майна скасував приватизаційний аукціон Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, який мав відбутися 31 серпня, через допуск до конкурсу лише одного учасника.

Total
0
Shares
Previous Article

Національний банк завершив півріччя з 20 млрд грн чистого доходу

Next Article

Фонд держмайна вдруге призначив аукціон з продажу ОГХК

Related Posts
Total
0
Share