Держава виділяє на підключення сіл до оптичного інтернету 500 млн

Міністерство цифрової трансформації проводить збір заявок на підключення сіл до оптичного інтернету. Як говориться в повідомленні міністерства, в цьому році планується забезпечити інтернет-зв’язком 3000 сіл. На це держава витратить 500 млн грн.

Для того, щоб розподіл коштів відбулося максимально прозоро і ефективно, Мінціфри розробило окремий майданчик.

На сайті голови об’єднаних територіальних громад зможуть дізнатися, як подати заявку для участі у відборі, а всі українці — про:

  • цілі та можливості проєкту
  • правила отримання громадами субвенції з держбюджету
  • як діяти селянам, щоб отримати доступ до фіксованого швидкісного інтернету
  • етап, на якому перебуває проєкт 
  • перевірити інформацію Мінцифри щодо наявності або відсутності оптичних мереж у селах. І в разі виявлення розбіжностей з реальними даними — повідомити про це Мінцифри
  • відповіді на решту запитань, які можуть виникнути

Зазначимо, що у проєкті йдеться саме про оптичний інтернет. Це фіксований швидкісний інтернет, але з використанням найсучасніших технологій. Оптичний інтернет — найбільш швидкий, надійний та безпечний. І саме його отримають українські села уже у 2021 р.

Проєкту “Інтернет-субвенція” передувало дослідження Мінцифри, проведене у 2019-2020 роках. На той час результати свідчили, що в понад 15 тис. сіл, де проживає близько 3,5 млн українців, відсутнє покриття швидкісним фіксованим інтернетом.

Нагадаємо, результати дослідження Cable показують, що в Україні — найдешевший в світі широкосмуговий доступ до інтернету в світі. Середня вартість пакета складає 6,41 доларів США на місяць.

Total
0
Shares
Previous Article

Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі

Next Article

ПриватБанк скоротив прибуток у чотири рази

Related Posts
Total
0
Share