Держава виділяє 16,6 млрд грн для забезпечення авіасполучення з Україною

Кабінет міністрів під час позачергового засідання 13 лютого ухвалив рішення про виділення понад 16,6 млрд грн для гарантування безперебійності польотів на території України, у зв`язку із загостренням зовнішньополітичних загроз. Ці кошти будуть спрямовані на надання гарантій для страхових та лізингових компаній, повідомляє урядовий портал.

Уряд також вніс зміни до Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, надавши змогу витрачати кошти на здійснення запобігання негативним явищам на ринку авіаперевезень, пов’язаних із нездійсненням страхового покриття експлуатантам або власникам повітряних суден у повітряному просторі України під час збройної агресії проти України, загрозою нападу та будь-яких військових дій на території України.

“Уряд виділяє 16,6 млрд грн, аби гарантувати безперебійність польотів у повітряному просторі України. Це рішення дозволить стабілізувати ситуацію на ринку авіаперевезень та забезпечити державні гарантії для лізингодавців і страхових компаній”, — зазначає прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами першого віце-прем’єра — міністра економіки Юлії Свириденко, йдеться про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету, обсяг якого за погодженням з профільним комітетом Верховної Ради збільшується на 16,6 млрд грн.

“Виділені кошти покривають страхові випадки для не менше ніж 23 повітряних суден, — стверджує міністр інфраструктури Олександр Кубраков. — Українське небо залишається відкритим, більшість польотів до та з України здійснюються у штатному режимі. Ми на постійному зв’язку з нашими міжнародними партнерами та українськими компаніями для попередження будь-яких можливих кризових ситуацій”.

Ввчері 13 лютого парламентський комітет з питань бюджету погодив перерозподіл 16,6 млрд грн видатків держбюджету за рахунок скорочення видатків за бюджетною програмою “обслуговування держборгу” для фінансування додаткового державного механізму страхування безпеки польотів в Україні.

“За результатами голосування комітет ухвалив рішення про погодження скорочення витрат на споживання за держпрограмою “Обслуговування держборгу” на 16,632 млрд грн та збільшення на цю суму видатків за бюджетною програмою “Резервний фонд” згідно з розпорядженням Кабміну від 13 лютого 2022 року №145-р” , — сказав голова комітету Юрій Арістов.

За оцінкою Міністерства фінансів, розрахунок обсягу виділених додадткових витрат на механізм страхування безпеки польотів передбачає орієнтовну вартість повітряного судна в 25-26 млн доларів США та кількості повітряних суден для виконання польотів — 23 одиниці.

“Представники Кабміну повідомили, що переговори ведуться зі SkyUP, МАУ та Bees (українські авіакомпанії). Було сказано, що саме ці компанії отримали від своїх лізингодавців попередження, що 14 лютого — останній день перебування їхніх бортів в Україні. Сьогоднішнє рішення має допомогти”, — зазначає заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Як вже повідомляло NotaВene.news, Уряд Великої Британії затвердив 10 лютого оновлений варіант санкційного режиму проти РФ, що дозволить Лондону вводити масштабні заходи у разі вторгнення Росії в Україну

Total
0
Shares
Previous Article

США прогнозують зменшення світового виробництва пшениці та кукурудзи

Next Article

США вводять антидемпінгові мита на імпорт труб Інтерпайпу

Related Posts
Total
0
Share