Держава регулюватиме ціни на батон і соняшникову олію

Кабінет міністрів додав до переліку продуктів, подорожчання яких мають заздалегідь декларувати суб’єкти господарювання, батон та олію соняшникову. Обмежено також націнку на хліб житньо-пшеничний і батон у 10%, повідомляє Урядовий портал.

Уряд запровадив регулювання цін на період дії карантину, спричиненого пандемією COVID-19. Зазначеною постановою Кабінет міністрів вніс зміни до своїх постанов від 22 квітня 2020 р № 341 та від 9 грудня 2020 р № 1236.

За постановою Кабінету міністрів № 341 від 22 квітня 2020 р, обов’язковому декларуванню зростання цін на продукти харчування підлягають товари, які мають істотну соціальну значущість.

До таких продуктів належать: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого гатунку та вермішель із нього, молоко пастеризоване жирністю 2,5%, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, тушка куряча, вода мінеральна негазована та масло вершкове жирністю 72%. Вчора до цього переліку додалися батон та олія соняшникова.

Урядова постанова №1236 від 9 грудня 2020 р доповнена пунктом про заборону встановлювати націнку на хліб житньо-пшеничний і батон понад 10%.

Нагадаємо, що уряд планував ввести регулювання цін на харчі. Проєкти меморандумів, які розроблені Міністерством розвитку економіки,торгівлі та сільского господарства, вже отримали асоціація Укроліяпром, хлібопекарські підприємства, борошномели та Асоціація рітейлерів України.

В обох меморандумах пропонувалося зафіксувати роздрібні ціни на олію та хліб/борошно, відштовхуючись від показників з 1 березня, і до 1 липня 2021 р. 

Total
0
Shares
Previous Article

Інвестбанки заробили рекордну суму на організації IPO у США

Next Article

Приватні компанії продаватимуть 20% видобутого газу на біржі

Related Posts
Читать дальше

Європа закликає Україну модернізувати електростанції до сучасних стандартів охорони довкілля

Європейський парламент (ЄП) закликає Україну модернізувати існуючі електростанції до відповідності суворим європейським стандартам охорони навколишнього середовища і безпеки.…
Total
0
Share