Держава регулюватиме ціни на батон і соняшникову олію

Кабінет міністрів додав до переліку продуктів, подорожчання яких мають заздалегідь декларувати суб’єкти господарювання, батон та олію соняшникову. Обмежено також націнку на хліб житньо-пшеничний і батон у 10%, повідомляє Урядовий портал.

Уряд запровадив регулювання цін на період дії карантину, спричиненого пандемією COVID-19. Зазначеною постановою Кабінет міністрів вніс зміни до своїх постанов від 22 квітня 2020 р № 341 та від 9 грудня 2020 р № 1236.

За постановою Кабінету міністрів № 341 від 22 квітня 2020 р, обов’язковому декларуванню зростання цін на продукти харчування підлягають товари, які мають істотну соціальну значущість.

До таких продуктів належать: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого гатунку та вермішель із нього, молоко пастеризоване жирністю 2,5%, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, тушка куряча, вода мінеральна негазована та масло вершкове жирністю 72%. Вчора до цього переліку додалися батон та олія соняшникова.

Урядова постанова №1236 від 9 грудня 2020 р доповнена пунктом про заборону встановлювати націнку на хліб житньо-пшеничний і батон понад 10%.

Нагадаємо, що уряд планував ввести регулювання цін на харчі. Проєкти меморандумів, які розроблені Міністерством розвитку економіки,торгівлі та сільского господарства, вже отримали асоціація Укроліяпром, хлібопекарські підприємства, борошномели та Асоціація рітейлерів України.

В обох меморандумах пропонувалося зафіксувати роздрібні ціни на олію та хліб/борошно, відштовхуючись від показників з 1 березня, і до 1 липня 2021 р. 

Total
0
Shares
Previous Article

Інвестбанки заробили рекордну суму на організації IPO у США

Next Article

Приватні компанії продаватимуть 20% видобутого газу на біржі

Related Posts
Total
0
Share