Дефіцит мікросхем збережеться до 2022 р.

Найбільший у світі виробник мікросхем тайванська компанія TSMC, продукти якої використовують Apple, AMD, Qualcomm і Nvidia, заявила, що повністю проблеми з чіпами не зникнуть як мінімум до 2022 р., повідомлє Bloomberg.

Дефіцит мікросхем спровокувала пандемія COVID-19. За даними Bloomberg, більше за всіх постраждали автовиробники — за їхніми оцінками, в 2021 р. упущена вигода склала понад 60 млрд доларів США.

Великі автовиробники Volkswagen і General Motors скоротили виробництво, Ford призупинив роботу кількох заводів. Про можливе перенесення випуску Galaxy Note на рік вже попередив Samsung, джерела Nikkei говорили, що Apple теж відклав виробництво деяких MacBook і iPad.

Nvidia вважає, що проблеми поступово вирішаться після першого кварталу 2022 р. “Загальний попит на чіпи залишається дуже високим і продовжує перевищувати пропозицію, наші запаси залишаються досить низькими”, — зазначає фінансовий директор компанії Колетт Кресс і припускає, що це продовжиться до кінця року.

Генеральний директор Intel Пет Гелсингер передбачає, що нестача чіпів збережеться і після 2022 р. В інтерв’ю газеті The Washington Post він заявив, що ситуація може поліпшуватися час від часу, але для повного виправлення потрібні нові заводи, на будівництво яких підуть роки.

Нагадаємо, на початку квітня TSMC оголосила, що через дефіцит чіпів витратить 100 млрд дол. за три роки на розширення виробництва мікросхем.

Як вже повідомляв NotaВene, у березні Intel оголосила, що інвестує 20 млрд дол. в нові фабрики і почне виробляти чіпи для інших компаній.

Варто зазначити, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд дол. на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Total
0
Shares
Previous Article

Фінансування відновленого Мінагропроду коштуватиме 7 млрд в 2021 р.

Next Article

Укроборонпром передав до Фонду держмайна 15 підприємств

Related Posts
Читать дальше

Португалія приєдналась до країн, які призупинили щеплення вакциною AstraZeneca

Португалія тимчасово припиняє використання для вакцинації від коронавірусу препарату британсько-шведської компанії AstraZeneca на час вивчення його побічних ефектів.…
Total
0
Share