Дефіцит компонентів уповільнив зростання продажів персональних комп’ютерів

Світові продажі персональних комп’ютерів (ПК) як і раніше ростуть, проте темпи зростання в третьому кварталі поточного року сповільнилися через зниження продажів в США, викликаних проблемами в постачаннях компонентів, з посиланням на звіт аналітичної компанії IDC повідомляє The Register.

За даними IDC, продажі ПК ростуть шостий квартал поспіль. Проте за підсумками останнього тримісячного відрізка зростання виявилося мінімальним, на рівні 3,9%. У кількісному вираженні за третій квартал поточного року в світі було продано 86,652 млн комп’ютерів.

“Індустрії ПК як і раніше заважають проблеми з поставками і логістикою і, на жаль, за останні місяці в рішенні цих питань не відбулося значного прогресу”, — зазначає аналітик IDC Джітеш Урбані. Уповільнені темпи зростання аналітики пов’язують з проблемами в постачаннях компонентів в США і відзначають, що роком раніше в той же звітний період спостерігалася зовсім інша картина.

“Після року прискорених продажів через перехід на віддалений режим роботи і навчання в США спостерігається знижений інтерес до покупок нових комп’ютерів. Проте, основне уповільнення зростання пов’язане з тим, що в ключових сегментах кількість пропозицій явно відстає від попиту, а запаси нової продукції знаходяться нижче нормального рівня”, — стверджує старший аналітик IDC Неха Махаджан.

Вище середнього по ринку продажі ПК зросли лише у Dell Technologies і Apple. Перша реалізувала 15,18 млн ПК (зростання на 26,6%), друга поставила 7,645 млн комп’ютерів Mac, що на 9,9% вище, ніж у другому кварталі. Поставки ПК компанії Lenovo зросли на 3,1%, склавши 19,77 млн ​​штук, HP поставила на ринок 17,59 млн ПК, що на 5,8% вище, ніж кварталом раніше, Acer і ASUS поставили 6 млн і 5,982 млн ПК відповідно. У процентному співвідношенні їх поставки підвищилися на 3,6 і 1,4% відповідно.

Нагадаємо, що в першому кварталі 2021 р поставки ПК в Західній Європі досягли 16,1 млн одиниць, що на 48% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, дослідження світового ринку персональних комп’ютерів у другій чверті поточного року показують, що попит в річному обчисленні піднявся більш ніж на 10%.

Варто зазначити, що всупереч нестачі компонентів, ринок ігрових персональні комп’ютерів в регіоні EMEA, що включає Європу, Близький Схід і Африку, у другому кварталі 2021 р продовжив зростати. Протягом кварталу було відвантажено 2,5 млн систем, що відповідає зростанню на 10,8% в річному вираженні.

Total
0
Shares
Previous Article

IKEA переносить виробництво зі Східної Азії до Туреччини

Next Article

Хмельницька область оголосила надзвичайну ситуацію через ціни на газ

Related Posts
Total
0
Share