Дефіцит чіпів привів до скорочення виробництва Apple iPad і MacBook

Головний підрядник Apple в особі Foxconn вже зізнався, що перебої з поставками чіпів змусять його скоротити обсяги виробництва продукції приблизно на 10%. Проблема тепер торкнулася і самої компанії Apple. Деяка частина планшетів iPad і ноутбуків MacBook буде змушена чекати дефіцитних компонентів до другого півріччя, повідомляє Nikkei Asian Review.

Галузеві джерела повідомляють, що деякій кількості ноутбуків MacBook зараз не вистачає певних електронних компонентів, які повинні монтуватися на друковану плату. Планшети iPad не можуть бути випущені в запланованому обсязі через брак дисплеїв і супутніх компонентів. Поставок відсутніх елементів Apple доведеться чекати до другої половини поточного року.

Компанія є четвертим за величиною виробником ноутбуків в світі і найбільшим постачальником планшетів, зараз щорічно випускається по 19-20 млн штук кожного з двох видів продукції. За прогнозами IDC, за підсумками поточного року ринок ПК виросте на 18%. Той факт, що від дефіциту компонентів починає страждати великий гравець типу Apple, нічого хорошого дрібнішим конкурентам не обіцяє. За інформацією японських джерел, виробництво смартфонів Apple поки від дефіциту компонентів не постраждало. Ситуація в сегменті споживчої електроніки погіршується через зусилля автовиробників щодо пріоритетного отримання напівпровідникових компонентів.

Нагадаємо, Intel інвестує 20 млрд дол. в нові фабрики і виробництво чіпів для інших компаній. З 2023 р. компанія планує передати більшу частину виробництва власних мікросхем стороннім виробникам, серед яких TSMC, Samsung і GlobalFoundries.

У 2020 р. у Intel почалися проблеми — влітку компанія повідомила, що затримує випуск чіпів останнього покоління, одночасно Apple анонсувала поступову відмову від процесорів Intel на користь власних розробок.

Як вже повідомляв NotaВene, американський технологічний гігант найближчим часом планує почати виробництво iPhone 12 в Індії. Варто зазначити, що Apple вже порівняно давно перенесла частину виробництва iPhone SE, iPhone XR і iPhone 11 в Індію. Згідно з даними зі звіту, поки що в планах компанії перенесення лише 7-10% від всього виробничого обсягу iPhone 12 з Китаю до Індії. Розглядається також початок виробництва iPhone 12 mini силами індійських підрядників. 

Варто зазначити, що нестача чіпів призвела до зростання цін на телевізори і дисплеї. Відсутність планування і невірні прогнози вже призвели до того, що електроніка дорожчає в усіх сферах її використання. Найцікавіше, що дефіцит підкрався звідти, звідки не чекали – з області застарілих технологічних процесів. Брак копійчаних мікросхем гальмує виробництво складної електроніки і вганяє в кризу ринок з річним оборотом в сотні мільярдів доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Споживання електроенергії в Україні зросло на 7%

Next Article

Мінекономіки оцінює спад економіки України в I кварталі на 2,2%

Related Posts
Total
0
Share