Cудді розблокували судову реформу

Рада судів направила до Віщої Ради юстиції кандидатів у склад Етичної ради. Тепер невздовзі можна починати зміни Вищого суддівського органу – ВРЮ

Сьогодні 23 жовтня на Рада судів проголосувала за кандидатів до Етичної ради – органу, який вводить судова реформа для зміни вищих судових органів і розблокувала цим рішенням реформи судової влади за законом (5068) про обрання членів Вищої ради правосуддя, який є частиною судової реформи.

За підсумками таємного голосування, якому передувало голосування за рейтинговий список кандидатів, Рада судів висунула своими представниками в Етичній раді суддю Верховного суду в Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич, суддю у відставці Східного апеляційного господарського суду  Володимира Сіверіна, суддю Верховного суду в Касаційному адміністративному суді Тетяну Чумаченко та суддю Київського апеляційного суду Юрія Трясуна.  

Громадські антикорупуції організації привітали такий крок судів, проте попередили, що дорочесність обранців судів до Етичної ради залишає побажання на краще. Центр протидії корупції (ЦПК) повідомляє факти недорочесного судівства щодо 2 з 4 обраних до Етичної ради. кандидатів.

Сьогоднішнє рішенні Ради судів – вже друга спроба обрати членів Етичної ради за своєю квотою. Раніше 13 жовтня цей судівський орган провалив обрання членів Етичної ради за своює квотою.

Після цього з керівниками судівського самоврядування (головами Верховного суду і Ради суддів) зустрілись посли Великої сімки G7 в Офісі президента за участю самого президента Зеленського та народних депутатів. За підсумками зустрічі посли стратегічних партнерів України – Великобританії, Сполучених Штатів та Європейського Собюзу опублікували в ЗМІ звернення до політичного керівництва країни та керівництва судівської влади (самоврядування) про час для трансформації країни.

Міжнародна бізнес-спільнота, західні кредитори та політичне керівництво стратегічних партнерів України системно наполягають на реформі судів в Україні для подальшого просування у співробітництві.

Сьогодні посол ЄС в Україні Матті Маасікас привітав Київ з розблакуванням судової реформи, і висловив сподівання, що вже Етична рада буде сформована за тиждень, про що написав у Twitter

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість робочих місць у сфері ВДЕ зросте до 25 млн за 10 років

Next Article

Країни G7 узгодили спільну позицію по цифровій торгівлі

Related Posts
Total
0
Share