Cуд відкрив провадження про банкрутство Індустріального союзу Донбасу

Господарський суд Донецької області відкрив провадження в справі №905/2199/20 про банкрутство корпорації “Індустріальна спілка Донбасу”, відомої також як Індустріальний союз Донбасу (ІСД). Ініціатор процедури — компанія Indumet S.A. (Люксембург), яку Сергій Тарута (міноритарій ІСД) пов’язує з російською державною корпорацією ВЕБ.РФ (фактичний мажоритарій ІСД), повідомляє Фінбаланс.

Разом з тим, ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” (входив в корпорацію ІСД; контроль над ним може оформити “Метінвест” Ріната Ахметова й Вадима Новинського) також подавало заяву в межах справи №905/2199/20 про відкриття процедури банкрутства ІСД.

Нагадаємо, в 2010 р. мажоритарними акціонерами групи ІСД стали структури, близькі до російської держкорпорації “Внєшекономбанк” (ВЕБ.РФ). Серед міноритаріїв ІСД — Сергій Тарута та Олег Мкртчан (засуджений в РФ на дев’ять років ув’язнення).

За даними російських ЗМІ, в 2010 р. ВЕБ профінансував угоду з придбання ІСД на 1-2 млрд дол. І незадовго до укладання угоди російський Фонд національного добробуту позапланово розмістив на депозиті у ВЕБ 2 млрд дол., що давало підстави для припущень щодо політичного сприяння цій угоді. Загальні інвестиції в українську металургію ВЕБ оцінював на 8 млрд дол.

У 2013 р. Тарута оцінював борг ІСД перед західними банками на 2,5 млрд дол.

За його словами, під час входження росіян до складу акціонерів ІСД була досягнута попередня домовленість про створення вертикально-інтегрованої гірничо-металургійної компанії, але цього не сталося, і фінансування корпорації відбувалося за рахунок кредитів її українських акціонерів — власне, Тарути й Мкртчана. Тарута стверджував, що керівництво ВЕБ не наважилося продавати активи ІСД, оскільки їм довелося б обирати конкретного покупця і фіксувати ціну, яка могла виявитися меншою за кошти, витрачені росіянами в Україні. Тому було обрано варіант із банкрутством ІСД. “Думаю, що протягом останніх чотирьох років це для них був сценарій, для керівництва ВЕБ, яке нічого не зробило, щоб залучити індустріального інвестора. А охочих придбати активи ІСД було дуже багато”, — стверджує Тарута.

У грудні 2017 р. корпорація ІСД заявила про втрату контролю над ПАТ “Алчевський металургійний комбінат”, що знаходяться на окупованій частині Донбасу. За даними ЗМІ, підприємство перейшов під контроль структур олігарха Сергія Курченка.

Господарський суд Луганської області розглядає справу №913/444/18 ПАТ “Алчевський металургійний комбінат”.

Згідно з судовими матеріалами, раніше суд отримав заяви низки компаній з кредиторськими вимогами до Алчевського меткомбінату на понад 125 млрд грн, в тому числі:

 • MARGIT HOLDINGS LIMITED (Кіпр; ця структура пов`язана з ВЕБ.РФ) — з вимогами на 75,8 млрд грн;
 • INDUMET LIMITED (Кіпр) — 28,9 млрд грн;
 • Landmont Limited (Кіпр) — 3,85 млрд грн;
 • FLODINAL LIMITED (Кіпр) — 1,8 млрд грн;
 • Річком Лімітед (Кіпр) — 1,55 млрд грн;
 • SOCIETE GENERALE (Франція) — 1,4 млрд грн;
 • BPIFRANCE ASSURANCE EXPORT (Франція) — 779 млн грн;
 • Raiffeisen Bank International AG (Австрія) — 606 млн грн;
 • Puyang Refractories Group Co, Ltd (Китай) — 280 млн грн;
 • ING DIBA AG (Німеччина) — 271 млн грн;
 • Alwen Trading Limited (Британські Віргінські Острови) — 258 млн грн.
 • ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” — 5,27 млрд грн;
 • ПАТ “Алчевський коксохімічний завод” — 1,84 млрд грн;
 • ТОВ “Луганське енергетичне об`єднання” — 871 млн грн;
 • ТОВ “Сотіс-Груп” — 650 млн грн;
 • ТОВ “Інвестиційно-Кредитний Альянс” — 311 млн грн;
 • ПАТ НАК “Нафтогаз України” — 295 млн грн.

Як вже повідомляв NotaВene, Дніпропетровський окружний адмінсуд частково задовольнив позов ПрАТ “Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат” до Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків. Суд вирішив, що висновки акту податкової перевірки в частині завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на суму 2 млрд грн (курсова різниця, що зменшує фінрезультат до оподаткування) є обґрунтованими. Проте суд констатував, що податківці пропустили строк, протягом якого можна було провести відповідну перевірку.

Нагадаємо, компанія Metinvest B. V. (засновник групи Метінвест) в 2020 р. стала власником 100% акцій ПАТ “Північний гірничо-збагачувальний комбінат”. Раніше вона володіла 96,8% акцій.

Total
0
Shares
Previous Article

Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів

Next Article

За перший квартал року користувачі витратили на мобільні додатки 32 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share