Цивільні літаки Boeing через десять років будуть літати тільки на екологічних видах авіаційного палива

Компанія Boeing бере на себе зобов’язання, що її цивільні літаки до 2030 року будуть оснащені і сертифіковані для експлуатації виключно на екологічних видах авіаційного палива. Про це повідомляє Wing з посиланням на офіційний сайт Boeing.

Виробник літаків Boeing вже проводив успішні випробувальні польоти, повністю замінивши гас на екологічне авіапаливо.

За даними ініціативної групи в сфері повітряного транспорту департаменту енергетики США і ряду інших наукових досліджень, екологічні види авіаційного палива дозволяють скорочувати викиди CO2 до 80%, а в перспективі можливо досягти показника і в 100%. В даний час застосовуються паливні суміші: екологічне авіаційне паливо змішується зі стандартним авіапаливом в співвідношенні 50/50. Це максимально допустима пропорція, відповідно до існуючих характеристик палива. Гравці в сегменті цивільної авіації взяли на себе зобов’язання знизити рівень викидів вуглецю на 50% до 2050 р. в порівнянні з 2005 р. Для досягнення цієї мети повітряні судна повинні бути оснащені для виконання польотів виключно на екологічних видах палива задовго до 2050 р.

Президент і головний виконавчий директор підрозділу цивільної авіації Boeing Commercial Airplanes Стен Діл зазначив: “Наша галузь і замовники налаштовані вирішувати проблеми зміни клімату. Екологічне авіаційне паливо є найбезпечнішим і ефективним рішенням для скорочення викидів вуглецю в найближчі десятиліття. Ми працюємо з регуляторами, виробниками двигунів і іншими учасниками ринку і прагнемо до того, щоб наші літаки літали виключно на екологічних видах палива. Ми сподіваємося, що в перспективі вся індустрія підтримає цей підхід”.

Компанія оцінює, які необхідні зміни конструкції, щоб існуючі та перспективні цивільні літаки Boeing могли експлуатуватися повністю на екологічному паливі. Виробник планує працювати з регулюючими органами та іншими гравцями авіаційної індустрії, щоб підвищити межі змішування для більш широкого застосування екологічних видів палива.

Директор зі сталого розвитку компанії Boeing Кріс Реймонд прокоментував: “Сертифікація наших цивільних літаків для експлуатації повністю на екологічному паливі дозволить зробити світ кращим. Екологічні види палива вже використовуються, їх безпека перевірена на практиці. Ці види авіапалива мають великий потенціал з точки зору скорочення викидів вуглецю в найближчій і довгостроковій перспективі. Важливо також, щоб всі гравці ринку працювали спільно для вирішення актуальних проблем зміни клімату”.

Компанія Boeing стала піонером у застосуванні екологічних видів авіаційного палива. Вона вже давно працює з авіакомпаніями, науково-дослідними установами, виробниками над збільшенням поставок і зниженням вартості цих видів палива. Починаючи з 2008 р., Boeing здійснює випробувальні польоти на біопаливі. У 2011 р. авіавиробник отримав дозвіл на використання екологічних видів палива. У 2018 р. в рамках програми Boeing ecoDemonstrator був здійснений перший в світі політ цивільного літака виключно на екологічному паливі. Це був вантажний літак Boeing 777 Freighter компанії FedEx Express.

Екологічне авіаційне паливо може бути отримано з різних видів сировини, включаючи нехарчові рослини, сільськогосподарські та лісові відходи, побутові відходи, газоподібні відходи промислових підприємств. Екологічність цих видів палива підтверджена сертифікатами незалежних організацій.

Як вже повідомляв Nota Вene, через пандемію коронавірусу в 2020 р. в американських аеропортах було зафіксовано на 61% менше пасажирів, ніж роком раніше.

Нагадуємо, з 1 січня в Україні набрав чинності закон “Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів”. Ухвалення цього документа є важливою передумовою для здійснення заходів по боротьбі зі зміною клімату, заснованих на досвіді ЄС.

Слід зазначити, що 22 квітня 2020 р. президент Володимир Зеленський виступив з ініціативою створення державної авіакомпанії, флот якої буде сформований з літаків виробництва державного підприємства “Антонов”.

Total
0
Shares
Previous Article

Укравтодор у 2020 р. виконав план ремонту і будівництва доріг на 97%

Next Article

Китай потроїв закупівлю української кукурудзи

Related Posts
Total
0
Share