Ціни виробників Китаю досягли максимуму за 13 років

Індекс цін виробників (PPI) Китаю — показник зміни цін на товари та послуги на оптовому рівні — в травні оновив рекордний максимум майже за 13 років через стрибок цін на сировину. Посилюються і побоювання з приводу зниження прибутковості світової економіки, і тиск на Пекін, щоб приборкати ціни, повідомляє The Wall Street Journal.

За даними Національного бюро статистики, PPI Китаю виріс на 9,0% в річному численні. Результат перевершив очікування опитаних WSJ економістів (+ 8,6%) і квітневе зростання показника (+ 6,8%). Це максимальний темп зростання з вересня 2008 р.

Відомство зазначає, що головним стимулом послужив стрімкий зліт цін на нафту, залізну руду і метали. Аналітики також зафіксували максимальне збільшення імпорту більш ніж за 10 років.

Ціни виробників в Китаї служать одним з факторів глобальної інфляції в умовах, коли ланцюжки поставок стають більш інтегрованими. “Інфляційний тиск, швидше за все, збережеться і створить додаткові ризики для економічного зростання”, — кажуть експерти Citigroup.

Щоб приборкати ціни, китайська влада посилила контроль за зловмисною спекуляцією на ф’ючерсному ринку. Для національних виробників введені обмеження на продаж деяких видів сировинних товарів, як сталь, за кордон.

Ціни на головні сировинні товари стали рости з минулого року в міру того, як світовий попит почав оживати після пандемічного шоку, відзначає видання. Світові ланцюжки поставок до кінця не відновилися, а черговий спалах коронавірусної інфекції в країнах, що розвиваються, включаючи Індію, знову погіршив ситуацію. В умовах, коли виробничі потужності Китаю не тільки повернулися на допандемійний рівень, але й перевершили його, напруженість наростає.

Як вже повідомляло NotaВene, імпорт залізної руди в Китай в 2020 р досяг рекордного рівня, збільшившись на 9,5% в порівнянні з 2019 р, оскільки країна збільшила витрати на інфраструктуру, щоб стимулювати відновлення економіки на тлі пандемії коронавірусу і зростання виробництва.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво пластику в світі знизилося вперше за 12 років

Next Article

Ізраїль першим у світі заборонив продаж хутра

Related Posts
Total
0
Share