Ціни на житло з початку року зросли на 11,4%

Ціни на житло в Україні в січні-березні цього року, в порівнянні з січнем-березнем 2020 р., зросли на 11,4%, повідомляє Державна служба статистики.

Зокрема, ціни на первинному ринку нерухомості зросли на 9,8%, на вторинному — на 12,4%.

На первинному ринку однокімнатні квартири подорожчали на 10,8%, двокімнатні — на 7,9% і трикімнатні — на 11,7%.

На вторинному ринку однокімнатні квартири подорожчали на 12,3%, двокімнатні — на 13,1% і трикімнатні — на 11,8%.

Загалом, з початку року ціни на житло в Україні зросли на 5,6%.

Як вже повідомляло NotaВene, традиційно ринок нерухомості під час економічної та фінансовой кризи падає. Але в Україні другу кризу поспіль великий попит на житлову нерухомість утримує ціни від обвалу.

Нагадаємо, що число транзакцій з житловою нерухомістю у 2020 р. в Україні становило 486 283, що на 2,9% менше, ніж у 2019 р.

Варто зазначити, що на початку року Кабінет міністрів під час засідання затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Постанова “Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів” передбачає компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних по іпотечних кредитах, наданих позичальникам на придбання житла. Компенсацію відсотків фонд надаватиме позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.

Total
0
Shares
Previous Article

BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних перевезень

Next Article

Невеликі сімейні ферми отримуватимуть субсидію в 5 тис. грн на гектар

Related Posts
Читать дальше

Рада розділила функції АМКУ в конкурентній політиці та роботі з оскарженням тендерів

Верховна Рада ухвалила в другому повторному читанні законопроєкт №3132 про вдосконалення роботи Антимонопольного комітету (АМКУ), який передбачає впровадження у…
Total
0
Share