Ціни на зернові культури встановили 8-річний рекорд

За підсумками минулого тижня індекс Bloomberg Grains, що відслідковує біржові котирування ключових зернових commodities, злетів на 8% і встановив новий максимум за вісім років, повідомляє agronews.

На Чиказькій біржі ціни ф’ючерсів на кукурудзу перевищили позначку 6 дол. за бушель, на сою — 15 дол.

Контракти на пшеницю показували максимально можливий денний приріст (limit-up), а за підсумками тижня закріпилися вище 7 дол. за бушель. З початку квітня пшениця подорожчала ще на 15%.

Попит на зерно зростає в Китаї, який запланував імпортувати 28 млн тонн в цьому році, щоб підтримати свинарство після спалаху африканської чуми свиней.

Індекс Bloomberg Agriculture, в який входять ціни на основні продовольчі товари, за останній рік виріс майже на 70%, а широкий індекс цін продовольства FAO (90 товарів) в березні показав зростання на 24,6% в річному вираженні.

У той час як західні центробанки зберігають процентні ставки на нулі і продовжують друкувати гроші, заливаючи ринки ліквідністю, регулятори країн, що розвиваються змушені йти на посилення політики у відповідь на прискорення зростання цін.

Нагадаємо, оптові ціни виробників промислової продукції в березні 2021 р., у порівнянні з березнем минулого року, зросли на 26,3%. Ціни в межах України зросли на 20,1%, за межі України — на 53,4%.

Як вже повідомляло NotaВene, експортні котирування на українську кукурудзу зросли до рекордного рівня з 2016 р. 

Пропозиції щодо поставки кукурудзи з України в травні-червні досягали 288-290 дол.за тонну FOB і 270-275 дол. за тонну СРТ.  Ціни пропозиції на українську кукурудзу нового врожаю також зміцнилися, додавши 15-18 дол. за тонну і знаходяться на рівні 238-240 дол. за тонну для поставок в жовтні-листопаді.

Total
0
Shares
Previous Article

Наглядова рада Нафтогазу йде у відставку

Next Article

Укрнафта за підсумками кварталу отримала прибуток 1 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share