Ціни на нафту сягнули найвищого рівня за 8 років

Ціни на нафту 14 лютого досягли найвищого рівня з вересня 2014 р. через побоювання можливого вторгнення РФ в Україну, що може призвести до санкцій США та Європи, які порушать експорт від одного з найбільших виробників, повідомляє Укрінформ.

Вартість бареля квітневої нафти Brent станом на 9:15 за київським часом досягла 95,47 ол. (+1,09%). Барель березневої нафти WTI торгувався за 94,28 дол. (+1,27%). Попередні торги за еталонами завершилися на рівні 94,44 дол. і 93,1 ол. відповідно.

Заяви Білого дому про можливий напад РФ на Україну сколихнули світові фінансові ринки. Росія може створити несподіваний привід для нападу та вдертися в Україну будь-якої миті, заявили 13 лютого Сполучені Штати.

“Якщо відбудеться переміщення військ, нафта марки Brent без проблем підніметься вище рівня 100 дол./бар. Ціни на нафту залишаться надзвичайно волатильними та чутливими до новин щодо ситуації в Україні”,— зазначає аналітик OANDA Едвард Мойя.

Напруженість виникає через те, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники не в змозі наростити нафтовидобуток, незважаючи на щомісячні обіцянки збільшити його на 400 тис. бар./добу (б/д). Міжнародне енергетичне агентство (IEA) заявило, що в січні розрив між видобуванням ОПЕК+ та його цільовим показником збільшився до 900 тис. б/д. Експерти JP Morgan заявили, що розрив лише для ОПЕК становить 1,2 млн б/д.

У Сполучених Штатах високі ціни на нафту спонукають енергетичні компанії нарощувати видобуток — минулого тижня вони доєднали найбільшу кількість нафтових вишок за чотири роки, повідомила 11 лютого енергетична компанія Baker Hughes Co.

Нагадаємо, що 18 січня ціна на березневий ф’ючерс нафти марки Brent підскочила вище за 87 дол. за барель, свідчать дані біржі ICE.

Слід зазначити, що Goldman Sachs дав новий прогноз на нафту — на думку аналітиків інвестиційного банку, ціна на нафту може піднятися до 100 дол. протягом наступних двох років, а попит досягне нового рекордного рівня.

Total
0
Shares
Previous Article

Єгипет шукає альтернативу поставкам пшениці з України та РФ

Next Article

США надають Україні допомогу для покриття дефіциту бюджету

Related Posts
Total
0
Share