Ціни на нафту обвалилися після засідання ОПЕК+

Ціна на нафту марки Brent під час торгів 2 грудня опустилася нижче 67 доларів за барель, свідчать дані Міжконтинентальної біржі (ICE). Це сталося вперше з 23 серпня.

Ф’ючерсні ціни на нафту марки Brent (ресурс лютого) 2 грудня впали до 65,8 дол./барель, що є найнижчим значенням з серпня цього року. Пізніше ціна відновилася до рівня 67 дол./барель. Ціни на американську нафту WTI падали до 62,5 дол./барель.

Котирування почали різко падати після рішення комітету ОПЕК+ продовжити нарощування видобутку нафти за планом, тобто +400 тис барелів/день в січні.

Додатково зниженню цін посприяв звіт від EIA в якому вказано, що видобуток нафти в США за останній тиждень досягнув 11,6 млн барелів/день, що на 100 тис. барелів більше, ніж минулого тижня і є найвищим значенням з травня 2020 р. 

Крім того, поява нового штаму COVID-19 мала також значний вплив на зниження ціни.

За останні два тижні барель нафти марки Brent подешевшав на понад 12 доларів. Як зазначає агентство Bloomberg, вартість нафти знижується на тлі стурбованості через появу нового штаму COVID-19.

Аналітики Deutsche Bank припускають, що ціни на нафту в 2022 р можуть впасти нижче 60 дол. за барель у разі суттєвого збільшення надлишку пропозиції.

Нагадаємо, що нафтові ціни обвалилися на торгах 26 листопада і досягли мінімумів за останні девʼять тижнів на тлі побоювань щодо послаблення попиту через виявлення нового штаму коронавірусної інфекції нового типу в Південній Африці. Вартість січневих фʼючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становила 71,6 дол. за барель, що на 11,5% нижче за ціну закриття попередньої сесії. Ще більше, 13% втратив американський еталонний сорт WTI.

Як вже повідомляло NotaВene, в Україні у вересні поточного року видобуток нафти і газового конденсату приватними компаніями зріс на 7 тис. т (+19%) у порівнянні з вереснем минулого року — до 44 тис. т.

Total
0
Shares
Previous Article

ІКЕА здає в оренду надмаленькі квартири в Токіо за долар на місяць

Next Article

Обсяги заготівлі брухту зросли на 37%

Related Posts
Total
0
Share